ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 10:44

Kamu Hastaneleri Birliği'nin doktor kadrosu güçleniyor


Sağlık Bakanlığı tarafından 5 Eylül’de çekilecek 52. dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurasında Karaman'a 10 pratisyen ve 8 uzman hekim olmak üzere 18 yeni hekim kadrosu verildi.

Konuyla ilgili olarak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada, “İlimiz Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı kurumlarımızdan Karaman Devlet Hastanesi ve Karaman Ermenek Devlet Hastanesi’ne 10 pratisyen hekim ve 8 uzman hekim olmak üzere toplam 18 hekim kadrosu açılmıştır. Yeni gelecek hekimlerimiz ile birlikte ilimizde sağlık alanında daha güçlü bir duruma geleceğiz. Yeni hekimlerimizin, 5 Eylül 2013 tarihinde çekilecek olan kurayı takip eden bir aylık süreç içerisinde görevlerine başlaması beklenmektedir. Ataması yapılacak hekimlerimize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.” denildi.

5 Eylül’de yapılacak kura çekimiyle Karaman Devlet Hastanesi'ne tabip, enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, kulak burun boğaz hastalıkları, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji, ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı; Ermenek Devlet Hastanesi'ne ise bir tabip ve çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı ataması yapılacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER