ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 14:06

Kamerun ile Gaziantep futbolda işbirliğine gidiyor

Kamerun ile Gaziantep futbolda işbirliğine gidiyor


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Kamerun hükümetinin ortaklaşa gerçekleştirmek istediği ‘Futbol Okulu Projesi’nin ilk adımı atıldı.

Kamerun’dan bazı belediye başkanları ile spor kulübü temsilcilerinden oluşan bir heyet, projeyi gerçekleşecek olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin konuğu olarak Gaziantep’e geldi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim’den bilgiler aldı. Daha sonra Gaziantepspor Kulübü’nü ziyaret eden heyet, burada da Asbaşkan Ömer Çelik ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Gaziantepspor forması giyen Kamerunlu futbolcular Gillas Binya ve Dorge Kouemaha’nın da eşlik ettiği ziyarette, Teknik Direktör Bülent Uygun da hazır bulundu.

Dönem dönem küme düşmesine rağmen Gaziantepspor’un 1969 yıldan buyana Süper Lig’de mücadele verdiğini ifade eden Asbaşkan Ömer Çelik, Süper Lig’e yükselmek için 3 ligden geçmenin şart olduğunu vurguladı. Türk futbolu ve Gaziantepspor’un yapısı ile ilgili bilgiler veren Çelik, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Kamerun heyetinin açacağı ‘Futbol Okulu’nun Gaziantep ve Türk futboluna katkı sağlayacağını kaydetti.
Heyet sözcüsü Jean Paul Nafcak ise, Gaziantep’te Kamerun ile Türk çocuklarının futbol dünyasına kazandırmanın planlarını yapmaktan mutluluk duyduklarını aktardı. Nafcak, gerçek anlamda futbol oynamak isteyen gençleri bulup bu okulda yetiştirmek istediklerini belirtti. Gaziantepspor’un eski futbolcusu Dany ile Gaziantepspor’u tanıdıklarını aktaran heyet sözcüsü Nafcak, bundan sonra Gaziantepspor’un maçlarını daha yakından takip edeceklerini bildirdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim de projenin teklifinin Kamerun heyetinden geldiğini, Başkan Dr. Asım Güzelbey’in de değerlendirdikten sonra kabul ettiğini ve bu yönde bir çalışma başlattıklarını belirtti. Gelen heyetin ilk izlenimlerinin olumlu olduğunu ve futbol adına atılan bu projenin sevindirici olduğunu vurgulayan Evrim, Gaziantepli gençlerinin Türk futboluna kazanılması adına güzel bir adım olduğunu söyledi. Ziyaret sonrası Kamerun heyetine Gaziantepspor forması hediye eden Gaziantepli yöneticiler birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Daha sonra Gaziantepspor’un antrenmanını izleyen Kamerun heyeti, vatandaşları Gillas Binya ve Dorge Kauemaha’nın burada başarılı olması yönünde temennide bulundular. Heyet, pazar gününe kadar Gaziantep’te kalarak bir takım incelemelerde bulunacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER