ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 11:35

KALİDA ödülleri sahiplerini buldu

KALİDA ödülleri sahiplerini buldu


Kahramanmaraş Lider İş Adamları Derneği (KALİDA) tarafından düzenlenen 'yılın enleri ve özel ödülleri' sahiplerini buldu.

TUSKON ve GÜNSİAF'a bağlı KALİDA tarafından bu yıl 2'ncısı düzenlenen ve sanattan spora, iş hayatından eğitime 2013 yılının ‘enlerinin’ belirlendiği geleneksel 'KALİDA Yılın Enleri' ödül töreni Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde yapıldı.

Yaklaşık 5 bin kişinin oylarıyla belirlenen ödül töreninde 13 farklı kategoride ödüller sahiplerini buldu. Törenin açılış konuşmasını yapan KALİDA Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gemci, 7 iş adamının birlikteliğiyle kurulan KALİDA’nın, bu gün 500 üyesiyle kentin ve ülkenin hayallerini büyütmek için çalıştığını belirtti.

Derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Gemci, Kahramanmaraş’ın son 7 yılda 5 milyar dolar reel sektör yatırımı, 6 milyar TL sanayi hâsılası ve 2 milyar dolar dış ticaret hacmiyle bir sanayi kentine dönüştüğünün söyledi. KOBİ’lerin desteklenmesi gerektiğini de aktaran Gemci, "Ar-Ge çalışmalarının yürütülmesi açısından firmaların yüzde 76’sında mühendis veya teknisyen istihdam edilmemektedir. Bu nedenle özellikle KOBİ’lerin yoğunlaştığı metal mutfak gereçleri, konfeksiyon, ayakkabıcılık, mobilya ve kuyumculuk gibi sektörlerin desteklenmesini bekliyoruz." diye konuştu.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ise devletin verdiği imkânların iş adamları tarafından iyi değerlendirildiğini ifade etti. Geleceğe ümitle baktıklarını kaydeden Başkan Poyraz, "Kahramanmaraş insanı en yoksul olduğu zamanda bile hiç kimseye el açmamıştır. Şehrimiz devletin verdiği imkânları en iyi şekilde değerlendirerek bir sanayi kentine dönüştü. Ülkemiz genç bir nüfusa sahip. Herkesin gözü bizim ülkemizin üzerinde. Çok daha başarılı olabilmek için her birimiz, ticaret odamız, yerel yönetimimiz, iş adamlarımız ve tüm siyasi partilerimiz ‘ben Kahramanmaraşlıyım’ duygusunu harekete geçirdiği zaman, bulunduğumuz noktadan kısa süre içerisinde çok daha farklı konuma geliriz. Ben ödüle layık görülen, görülmeyen tüm iş adamlarımızın başarılarının devamını diliyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından anketle belirlenen isimlere ödülleri takdim edildi. Etkinlik hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi. Ödül törenine Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Emniyet Müdürü Metin Aşık, İl Müftüsü Muhammet Gevher ve iş adamları katıldı. Tören sonunda ödüle layık görülen isimler ödüllerini aldı.

Anket sonucuna göre ödüle layık görülen isimler ise şöyle:
Yılın işadamı ödülü: Kadir Kurtul
Yılın işkadını ödülü: Ayşegül Kısakürek Dinçer
Kısa sürede büyüme gösteren firma ödülü: Aksay İnşaat
Yılın girişimcisi ödülü: Termotür Kazan ve Isı - Mustafa Kocabaş
Yılın sporcusu ödülü: Merve Kenger
Kahramanmaraş'ın tanıtımına destek ödülü: Aksu Tv
Eğitime katkı ödülü: Gümüşer Ailesi
Kahramanmaraş'ın tarihi ve kültürel gelişimine katkı ödülü: Prof. Dr. Ahmet Eyicil
Yaptığı bilimsel çalışma ile öne çıkan kişi ödülü: Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sütyemez
Yılın spor adamı: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı
Kültürün devamlılığını sağlayan zanaatkâr ödülü: Hat sanatçısı Arif Yücel
Yurt dışında yaptığı işlerde ön plana çıkmış hemşehri ödülü: Jeoteks Tekstil
KALİDA özel ödülü: Galip Çalık
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER