ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 13:41

Kalaycı: "İki yılda 250 kilometre yol açtık"


Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, iki yılda 250 kilometre yol açtıkları söyledi. Belediyenin kuruluşundan bu yana kendine ait bir binası olmadığını ifade eden Kalaycı, belediyenin kısa süre içinde yeni binasına taşınacağını kaydetti.

Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği(AKTİSAD) tarafından gelenek haline getirilen sabah oturmalarına katılan Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, derneğin konuğu olmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi. Meram Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Kalaycı, Meram’ın zenginlerin mahallesi olarak bilindiğini ancak ilçenin bilinmeyen çok fazla yanının olduğuna değindi. Belediyenin karını artırmak için çok ince hesaplar yaptıklarını anlatan Meram Belediye Başkanı Kalaycı, belediye seçimlerinin ardından bir sene boyunca özellikle mali sorunların çözümü ile uğraştıklarını vurguladı. İkinci yılda ise Meram’a yatırım yapma dönemine girdiklerini aktararak geldikleri durumu şu sözlerle anlattı: "İki yıldan beri Mart ayından Ekim ayına kadar her perşembe temel atma ve açılış yapan bir belediye olduk. Tarihi eserlerin restorasyonuna önem verdik."

Belediye olarak kira gelirinden kaçak emlak vergilerine varıncaya kadar gelirleri artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerine değinen Kalaycı, "Örneğin daha önce 200 liraya kiraya verilen bir büfe, şimdi 13 bin 500 liraya kiraya verilerek 70 kat daha fazla gelir imkanına kavuştuk. Belediyemize 24 temizlik aracı alarak 1,5 yıl gibi kısa bir sürede amorti etmesini sağladık. 6 binin üzerinde konut başlattık. Meram’da iki yılda 250 kilometre yol açtık. Bunun yanı sıra üç tane 16 derslikli okul, 5 tane aile sağlığı merkezi, onlarca çocuk parkı, 5 adet spor tesisi, Hasta Konukevi, hobi bahçesi, organik ürün pazarı gibi birçok hizmeti vatandaşlarımızın kullanımına açtık." şeklinde konuştu.

Meram ilçesinin Konya’nın eski mahallelerinden oluşmasının imar açısından birçok sorunu da beraberinde getirdiğini dile getiren Serdar Kalaycı, büyük bir bölgeyi tamamladıklarını ve bu noktada da çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti.

"DERNEK OLARAK DESTEK VERMEYE HAZIRIZ"

AKTİSAD Başkanı Soner Cesur, başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Kalaycı’yı tebrik ederek şunları söyledi: "Meram’da oturan birisi olarak birçok şeyden habersiz yaşamışız. Sayın öaşkanıma teşekkür ediyorum. Meğer haberimiz olmadan çok önemli icraatlar gerçekleşmiş. AKTİSAD olarak elimizden geldiği kadar başkanımıza destek vermeye hazırız. Başkanımız bugüne kadar bizi hiç yalnız bırakmadı. Yapılan çok önemli organizasyonlarda yanımızda oldu. Sayın Başkanımıza bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Dilerim Meram Belediyesi örnek gösterilen Belediyeler arasında yerini korumaya devam eder bizlerde bu onuru paylaşma fırsatı buluruz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER