ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 18:32

Kahramanmaraş’ta Berkin Elvan protestosu

Kahramanmaraşta Berkin Elvan protestosu


İstanbul'daki Gezi olaylarında yaralandıktan sonra 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan için Kahramanmaraş’ta düzenlenen basın açıklaması ile protesto edildi.

Gezi eylemlerinde başından yaralanarak 269 gün sonra yaşamını yitiren Berkin Elvan için Kahramanmaraş Güç birliği Platformu üyeleri özel idare iş merkezi önünde bir araya geldi. 15 yaşındaki Berkin’in ölümünü ellerindeki döviz ve pankartlarla basın açıklaması yaparak protesto eden platform üyeleri, hükumet ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine slogan attı, Berkin’in fotoğrafını taşıyan grubun bayan üyeleri ise gözyaşı döktü.

Platform adına açıklama yapan Gürkan Demir, "Ali İsmail Kormaz’a, Berkin Elvan’a, Mustafa Sarılar’a sahip çıkmak için buradayız. Onların ruhu şuanda aramazda dolaşıyor. Onlar şuan bizim aramızdalar ve bizimleler.” dedi.

Basın açıklamasını ardından 'Gün gelecek devran dönecek, katiller halka hesap verecek, Faşizme karşı omuz omuza, Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk' sloganları atarak Gezi olaylarında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunan grup, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER