ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2014 Perşembe 12:05

KAFSİD, sanatı köye taşıdı

KAFSİD, sanatı köye taşıdı


Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSİD), Ürgüp ilçesine bağlı İbrahimpaşa köyünde sanat etkinliklerine başladı.

Türkiye'nin peri bacaları ile ünlü önemli kültür ve turizm merkezi Kapadokya'da fotoğrafçılık ve sinema branşlarında açtığı eğitici kurslarla ön plana çıkan Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSİD), yeni merkezi Ürgüp'e bağlı İbrahimpaşa köyündeki Üvercinka Sanat Kahvesi'nde ayın fotoğrafı ve fotoğraf okuma etkinliği gerçekleştirdi. 25 fotoğrafçının 50’ye yakın fotoğrafıyla gerçekleştirilen fotoğraf seçiminde, ayın fotoğrafı Yönetmen Mustafa Karakaya’nın Nevşehir Kalesi ve çevresindeki 'Kentsel Dönüşüm' konulu fotoğraf oldu.

Kapadokya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSİD) Başkanı Yasin Reçber, bundan sonraki etkinliklerini Üvercinka Sanat Kahvesi'nde gerçekleştirecekleri belirterek “KAFSİD olarak yeni etkinlik merkezimizde ilk etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bundan sonra etkinlik merkezimiz olan İbrahimpaşa'da bulunan Üvercinka Sanat Kahvesi sahibi Resul Bey'e ve hocamız Nergis Hanım'a yarenliklerinden ve sanata, sanatçıya verdikleri desteklerden ötürü sonsuz teşekkür ederim.” dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER