ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 14:37

'Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi' tanıtıldı

Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi tanıtıldı


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Gönül Elçileri' projesi kapsamında 'Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi'nin Bafra ilçesindeki tanıtım toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy’un katılımı ile Bafra Öğretmenevi Toplantı salonunda yapıldı.

Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, “Sizleri, eğitimde ve istihdamda geri kalmış, sosyal hayatta varlığını hissettirmede engellerle karşılaşan kadınlarımıza yardımcı olmaya davet ediyoruz. Bu proje ile kadınlara ulaşmayı, onları cesaretlendirmeyi hedefliyoruz.‘’ dedi.

Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ise ’’Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi'nde Bafra ilçesi olarak çalışmalarımız gün geçtikçe ilerliyor. Bir mesleği olmadığı için çalışmak isteyip de çalışamayan kadınlarımız var. Ekonomik sıkıntı çeken, fakat eğitim seviyesi yetersiz olduğu için iş bulamayan cesareti kırılmış morali bozulmuş kadınlarımız var. İşte bu proje ile siz gönül elçilerimiz beklenti içinde olan kadınlarımıza ulaşacaksınız. Onları ikna edecek bir fedakarlık göstereceksiniz.‘’ diye konuştu.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Bafra ilçesinde projemizin ikinci ayağı olan ‘Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi’ kapsamında eğitimden yoksun kalan kadınlarımızın sertifikalı bir meslek sahibi olabilmeleri noktasında bu tanıtım toplantısını bugün burada düzenledik. Sizlerden çevrenizde ulaşacağınız kadınlara açık mesleki ağitime kayıt yaptırmaya davet etmenizi istiyoruz. Sizin uzatacağınız eli bekleyen mağdur kadınlarımız var. Bu proje gerçekten çok önem verdiğimiz bir projedir. Sizlerin bu konuda çok büyük desteklerinizi istiyorum. Yoğun olarak katılımınızdan dolayı teşekkür ederim.”
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER