ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 17:24

Kadın Danışma Merkezi’ne 360 başvuru

Kadın Danışma Merkezine 360 başvuru


 Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, şiddete uğramış kadınlara yardım etmek için belediye bünyesinde kurulan Kadın Danışma Merkezi’ne son iki sene içerisinde 360 kadının başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Daire Başkanı Necmi Çamaş Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, belediye bünyesinde şiddete uğramış kadınlara yardım etmek için kurulan Kadın Danışma Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. 2010 yılı Kasım ayında kurulan Kadın Danışma Merkezi’nde psikolog, sosyolog ve çeşitli uzmanların şiddete uğramış kadınlara hizmet verdiğini söyleyen Çamaş “ 435 11 49 numaralı Kadın Danışma Merkezi hattını arayan şiddete uğrayan kadınlarımızla uzmanlarımız yakından ilgileniyor. 2012 yılında merkezimize 130, son iki sene içerisinde ise toplamda 360 kadın başvuruda bulundu. Ayrıca kadınlarımızın bilinçlenmesi adına birçok sayıda toplantı gerçekleştirildi “ dedi.

"ŞİDDET KONUSU DETAYLICA ARAŞTIRILMALI "

Kadın Danışma Merkezi’ne başvuruda bulunan şiddete uğramış kadınlara psikolojik ve sosyolojik desteğin yanı sıra ekonomik desteğinde sağlandığını açıklayan Çamaş, kadına yönelik şiddet konusunda devletin ilgili kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile uyum içinde çalıştıklarını vurguladı. Günümüzde insanların neden şiddet uyguladığı yada maruz kaldığı konularının detaylıca araştırılması gerektiğini söyleyen Necmi Çamaş, şiddeti uygulayanların az düzeyde ceza alabildiğini ima etti. Çamaş “ Şu bir gerçek şiddeti uygulayanların gerçek cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum. Dayağı yiyen kadın sıcak yuvasından ediliyor ve varsa çocuğu bu durumdan etkileniyor. Şiddet uygulayan kişi ise sıcak sobasının başında oturuyor. Bunlara çözüm bulunması gerekiyor." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER