ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Mart 2014 Çarşamba 10:17

Kadın 3 baro başkanı Bursa'da 'kadın'ı konuştu

Kadın 3 baro başkanı Bursada kadını konuştu


Bursa Barosu, "Türkiye’de Kadın Olmak" konulu panel düzenledi. Türkiye’de halen görevde bulunan 3 kadın baro başkanı Bursa’da buluştu.

Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) yerleşkesinde gerçekleştirilen panel Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz’ün açılış konuşmasıyla başladı. Panelde oturum başkanlığını Avukat Canan Şener yaparken, Ankara Barosu Başkanı Sema Aksoy, Bilecik Barosu Başkanı Halime Aynur, Bursa Barosu 23’üncü Başkanı Asude Şenol ve Kırşehir Barosu Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu oturuma konuşmacı olarak katıldı.

Oturum Başkanı Canan Şener, "Kadınlar aynı iş gücünü gösterdiği halde erkeklere kıyasla dünya genelinde daha az ücretle çalıştırılıyor. Dünya nüfusunun yüzde 50’sinin kadın olmasına rağmen temsilde kadın varlığı bu orana göre çok gerilerde kalmış durumda. Türkiye’de Kadın Olmak başlığıyla neler yapabileceğimizi tartışmak üzere bu oturumda bulunuyoruz." dedi. Bursa Barosunun 23’üncü başkanı Asude Şenol, ‘Kadının Yaşamına Genel Bakış’ başlıklı konuşmasıyla oturuma katılırken, Türkiye’de kadın olmak kadar birey olmanın da zor olduğunu vurguladı.

Bilecik Barosu Başkanı Halime Aynur oturuma 'Çalışma Hayatında Kadın' konulu konuşmasıyla; Kırşehir Barosu Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu, 'Temsilde Kadın' konulu konuşmasıyla ve Ankara Barosu Başkanı Sema Aksoy ise 'Hukuk ve Kadın' konulu konuşmasıyla katıldı. Bursa’daki sivil toplum kuruluşları gönüllülerinin de ilgi gösterdiği panelin sonunda Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz tarafından oturum başkanı ve konuşmacılarına plaket takdim edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER