ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 13:38

Kadastro çalışmaları hakkında köy muhtarları bilgilendirildi


Samsun Kadastro Müdürü Şaduman Malkoç, yeni düzenleme ile eski kadastroların güncellenmesi ve yenilenmesi çalışmalarının yılbaşından sonra başlayacağını belirtti.

Özel İdare toplantı salonunda muhtarlarla bir araya gelen Malkoç, muhtarların sorularını da cevapladı. Samsun Kadastro Müdürü Şaduman Makoç, yapılacak çalışma ile eski kadastro yanlışlıklarının ortadan kalkacağını ve ellerinde güncel, son teknoloji aletlerle ölçümleri yapılmış parseller çıkacağını söyledi. Malkoç, 3402 sayılı Kadastro Kanunu'nun 22-A maddesi gereği uygulama (yenileme) çalışması yapılacağını belirtti. Yapılacak çalışma ile Terme'de bulunan 42 köy ve 10 mahalle olmak üzere toplam 52 birimden oluşan bir alanda çalışma yapılacağını kaydeden Malkoç, "Yapılacak çalışmalar ile her parselin eski kadastroları güncellenip yeni veriler ile sisteme aktarılacak. Köy muhtarları ve bilirkişiler çalışma yapan ekiplere yardımcı olmalı." dedi.

Köy muhtarlarının sorularını da cevaplayan Samsun Kadastro Müdürü Şaduman Malkoç, çalışmalara 2014 yılı itibari ile başlanacağını bildirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER