ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 16:45

Jandarmanın, 174. kuruluş yılı kutlanıyor

Jandarmanın, 174. kuruluş yılı kutlanıyor


Jandarma Genel Komutanlığı'nın kuruluşunun 174’ üncü yıl dönümü kutlamaları, yaklaşık 500 kişinin katılımıyla Bursa İl Jandarma Komutanlığı kışlasında kutlandı.

Törene Bursa Valisi Şahabettin Harput, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ümit Yılmaz, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz, Yıldırım Belediye Başkanı Özden Keskin, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve kurum müdürleri katıldı.

Törende konuşan Vali Şahabettin Harput, huzur ve güvenliğin olmadığı bir yerde hiçbir şeyden bahsedilemeyeceğini belirterek, “Sabah evinden çıkan insanın akşam eve sağ salim gelip gelemeyeceğini bilmiyorsanız yarından emin değilseniz. İşyerinizde, sokağınızda, caddenizde, tarlanızda, ticaretinizde, turizminizde emin değilseniz elbette o zaman hiçbir şeyden bahsetmeye hakkınız ve umudunuz olmayacaktır. Bugün Jandarmamız, kardeş Polis Teşkilatı ile beraber 174 yıldan beri canı, kanı, her şeyi pahasına bu ülke insanının 76 milyonun huzur ve güvenliği için kendi huzur, rahat ve güvenliğini gözünü kırpmadan bir kenara atarak canla başla kahramanca mücadelesini sürdürüyor.” dedi.

Jandarma birliklerinin gösterisi, tören geçişi, folklor gösterisi, Büyükşehir Belediyesi mehter ve kılıç-kalkan ekibinin gösterisi ile devam eden kutlamalar jandarma köpek timlerinin gösterisinin ardından Jandarma özel maksatlı timlerinin kullandığı silah, araç ve gereçlerin tanıtıldığı serginin gezilmesi ile sona erdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER