ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Aralık 2013 Pazartesi 13:03

Jandarma engellileri unutmadı

Jandarma engellileri unutmadı


Adana İl Jandarma Komutanlığı, Aladağ, İmamoğlu, Karaisalı ve Yüreğir ilçelerinde ‘Engelliler Günü’ münasebetiyle çeşitli etkinlikler yaptı.

Bu kapsamda; İmamoğlu İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yaklaşık 600 kişinin katıldığı bir etkinlik düzenlendi. Programda engelli çocuklar, dans, tiyatro gösterisi ile okudukları türkü ve şiirlerle ayakta alkışlandı. Etkinlik süresince jandarma personelinin göstermiş olduğu sevgi ve şefkat engelli çocukları ve ailelerini mutlu etti. Etkinliğinin sonunda jandarma tarafından çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Engelliler Günü kapsamında; Yüreğir İlçe Jandarma Komutanlığı personeli sorumluluk bölgesinde bulunan engelli vatandaşlar tek tek evlerinde ziyaret etti. Ayrıca; tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan Köklüce ve Eğriağaç köylerinde ikamet eden 3 vatandaşa Yüreğir Kaymakamlığı’ndan temin edilen tekerlekli sandalyeler verildi.
Aladağ’da ise İlçe Jandarma Komutanlığı personeli Aladağ-Kökez köyünde yatalak olan 40 yaşlarındaki kadın engelli ziyaret edilerek, kendisine ve ailesine hediyeler verildi. Karaisalı ilçesinde de askerler özel bir rehabilitasyon merkezini ziyaret ederek, engelli çocuklara gül ve çeşitli hediyeler sundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER