ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 12:51

İzmir'de DSP Konak adayı Tartan'ın afişi indirildi

İzmirde DSP Konak adayı Tartanın afişi indirildi


İzmir'de Konak İlçe Seçim Kurulu’nun seçim büroları, il ve ilçe binaları dışında afiş, bayrak, pankart asılmasını yasaklamasının ardından ilk indirilen afiş, Konak Belediye Başkanı ve DSP adayı Hakan Tartan’ın, Cumhuriyet Bulvarı’ndaki tanıtım afişi oldu. Kararın uygulaması için harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, iş çıkışı saatlerine denk gelen ve yoğun yaya ve araç trafiğinin yaşandığı saatlerde, Tartan’ın afişini indirdi.

Başkan Tartan, kararın uygulanış şeklinin siyaset tarihinde ilk kez yaşandığını dile getirerek şöyle konuştu: “İzmir’de her yer afişlerle doluyken biz sadece bir tane astık. Daha ilk gününde gözümüzü oydular, kulağımızı kestiler, sonra da kurşunladılar. Bugün de şehrin ortasında, herkesin gözü önünde üç parça halinde yerle bir etmişler. Bu nasıl bir tahammülsüzlüktür, anlamakta zorlanıyorum. Bütün bir İzmir, Büyükşehir Belediyesi, emniyet herkes seferber olmuş, Hakan Tartan’ın şehirdeki tek afişini bir an önce indirmek için uğraşıyorlar. Çok tuhaf olduğu kadar siyaset tarihinde de bugüne dek görülmemiş bir şey. Demek ki bazılarının başka bir hesabı var.”

DSP adayı Tartan, yaşananların korku ve bozulmuş siyasete işaret ettiğini savunarak, İzmir halkının desteğine ve sevgisine güvendiğini belirtti: "Halktan yüzde 65 oranında destek almış, sevilmiş bir halk adamının kampanyasına yönelik bu çirkin görüntüleri halkın takdirine bırakıyorum. Kenti bir adım daha öne taşıdık, gençlere, kadınlara, spora, turizme, kent ekonomisine, çocuklara, engelli yurttaşlarımıza destek olduk. İzmir'e pırıl pırıl 100 dönüm yeşil alan kazandırdık. 40 yıldır girilmeyen sokaklara hizmet götürdük. Yapılan anketlerden yüzde 65'le, alnımızın akıyla çıktık. Bunlar için hiçbir karşılık beklemedik ancak ne mutlu ki halkın sevgisiyle taçlandırıldık. İzmirlinin güvenini kazanmak, sevdiği bir insan olmak, Atatürk'ün ve cumhuriyetin değerlerine sonuna kadar sahip çıkmaktan onur duyuyorum. Ben milletvekili, bakan ve belediye başkanı olarak her zaman İzmir halkına hizmet ettim. Bundan her zaman gurur duydum. Yaşadığımız süreçte başkalarının tercih ettiği hırçınlaşan, çirkinleşen siyasi oyunlar yerine, devlet adamı olmamın getirdiği alçak gönüllülükle hareket ettim. Bugün afişleri indirenler, İzmir halkının yükselen sevgisi, inancı ve desteğiyle gereken yanıtı en güzel şekliyle alacaklardır."KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER