ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 04:12

İzmir Valiliği’nden şehit ve gazi yakınlarına iftar


İzmir Valiliği, şehit ve gazi yakınlarını iftar yemeğinde bir araya getirdi. Balçova Termal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğinde konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmış vatan evlatlarının asla unutulmayacağını söyledi.

Ramazan ayı vesilesiyle şehit ve gazileri yad ettiklerini ifade eden Toprak, "Türk Milleti olarak biliyoruz ki bugün bu ülkede şanlı bayrağımız dalgalanıyorsa göklerde ezan sesi yankılanıyorsa bu cesaret ve sadakatle canını ortaya koyan kahramanlarımızın sayesindedir. Türkiye Cumhuriyeti olarak, devletin ve milletin geleceğinden kendini sorumlu tutma şuuruna erişmiş ve bu uğurda canlarını feda ederek vatan uğruna şehitlik ve gazilik mertebesine yükselmiş evlatlarımız unutulmayacak ve unutturulmayacaktır" dedi. Vali Toprak daha sonra bir şehit yakınının kendisine hediye ettiği Türk bayrağını öperek aldı.

İftar programına, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, İzmir Milletvekilleri, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER