ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 18:44

İzmir Seferihisar'da 400 AK Partili istifa etti

İzmir Seferihisarda 400 AK Partili istifa etti


AK Parti Seferihisar eski İlçe Başkanı ve belediye başkan aday adayı Ümit Cingöz, parti yönetiminden 14 kişi ve 400 üyeyle birlikte istifa ettiğini açıkladı. İstifa dilekçeleriyle birlikte açıklama yapan Cingöz, “Sevgisiz, saygısız ve samimiyetsiz sürecin sonunda, ben ve dava arkadaşlarım bu kararı almak zorunda kaldık.” dedi.

İstifa edenlerden bir parti üyesinin ofisinde basın açıklaması yapan Cingöz, bu kararı almalarında il başkanlığı koltuğunda oturan teşkilatın gözü, kulağı ve gönlü kapalı anlayışı, aynı zamanda yerel seçim sürecinde yaşananların etkili olduğunu söyledi. Cingöz, şunları kaydetti: “400 kişiyi aşan istifayla karşınızdayız. Siyasetin sığınacağı tek liman ahlâktır anlayışıyla siyaset yapmayı kendimize düstur edinmiş insanlarız. Gelinen süreçte birçok parti yetkilimizin ağzından duyduğumuz, 'Aday yapmayacağımız ilçe başkanını istifa ettirmeyeceğiz.' cümlesiyle başlayan, bu kararlılıkla vurgulanan anlayışın, arkadan geçmişte kaldığını düşündüğümüz politik söyleme dönüştüğünü gördük. Maalesef samimiyetsiz, saygısız ve sevgisiz anlayışlarla karşı karşıya olduğumuzu gördük. Üç aday adayı olarak başladığımız süreçte bizler çalışma yaparken maalesef parti üyesi olmayan bir arkadaşımızın, çarşı merkezinde parti teşkilatından ve partinin resmî kurumlarından bihaber bir grup insanı toplayarak adaylık ilanıyla bunun bir tiyatro ve mizansen olduğunu gördük. Bütün bunlara rağmen gelinen süreçte rozet takma törenlerini takip ettik ve yine arkasından adaylık ilanını takip ettik. Bütün bu yapılan yanlış yaklaşım ve yönetim anlayışına rağmen sustuk ve içimize attık. İçimiz her ne kadar yansa da üzülse de hiçbir zaman şahsi menfaat siyasi anlayışı içerisinde olmayacağız, adayın arkasında olacağız dedik. Bir görev almayacağımı, gerekirse kapı kapı dolaşıp partim ve aday adına çalışacağımı Hamit Nişancı’ya ilettim. Sayın Bakanımız Binali Bey’in geldiği gün de toplantıya katılarak, Sayın Nişancı’nın elini kaldırdım. Biz ne kadar kendimize yanlışlık da yapılsa bunları sineye çektik. Kendilerinin sürekli benimle çalışma, belediyeyi birlikte yönetme taleplerine karşılık kendim için görev istemediğimi ama yıllarca bu partide emek veren arkadaşlarımın yer almasını istedim. Bunun sayısı da üçü beşi geçmezdi. Bu noktada kendi ekiplerini kurmak istediler tabii ki ama bu partiye yıllarca emek veren insanların hakkını savunmak da benim hakkımdır. Bu anlayışın sonunda baktık ki, 'Emek nedir, ne ifade eder, kimin emeği var?' anlayışlarıyla karşı karşıya kaldığımızda bizim yapacak hiçbir şeyimizin kalmadığını anlamış bulunuyoruz. Bu süreçte 12 yıl hizmet ettiğim AK Parti’de, 12 dakikalık muhatap alınma tenezzülünde bulunulmadığını da belirtmek isterim.” diye konuştu.

Ümit Cingöz, kendisiyle birlikte istifa eden 400 üyenin bundan böyle bağımsız olarak siyasete devam edeceğini, şahsi olarak bundan böyle asla AK Parti’ye dönmeyeceğini söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER