ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 13:11

İtfaiye personeli atlama yastığını test etti

İtfaiye personeli atlama yastığını test etti


Erzincan Belediyesi tarafından İtfaiye Müdürlüğü bünyesine alınan atlama yastığı test edildi. İtfaiye personelinin test ettiği atlama yastığı kent genelindeki kurtarma çalışmalarında kullanılacak.

Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olası intihar ve yangın olaylarında kurtarma gerektiren vakalara daha güvenli müdahale etmek amacıyla atlama yastığı aldı. 24 metre kare genişliğinde ve 2,5 metre yüksekliğindeki atlama yastığı ile olası vakalarda kullanacak itfaiye personeli, atlama yastığını ilk önce kendisi test etti. 13 bin TL’ye mal edilen atlama yastığını tek tek test eden itfaiye personeli, yaşanacak olaylara karşı yastığın nerelere kurulacağı konusunda da eğitim aldı. İtfaiye merdivenine çıkan personel, yaklaşık 10 metre yükseklikten atlama yastığına atladı. Atlama yastığı 21 metre yüksekliğe kadar yaşanabilecek olaylarda kullanılması planlanıyor.

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yüksel Çakır, “Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak bir yandan karşımıza çıkan durumlara müdahale ederken, diğer yandan donanım ve özellikle personelimizin bu konudaki yetişmişliğini artıracak eğitimleri devam ettiriyoruz. Bu kapsamda yeni almış olduğumuz güvenli hava yastığıyla yangın ve intihar vakaları gibi kurtarma gerektiren vakalarda güvenli müdahaleyi hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER