ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 13:18

İSU, makine parkuruna uzun erişimli ekskavatör ekledi

İSU, makine parkuruna uzun erişimli ekskavatör ekledi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, makine parkuruna dere temizlikleri ile kazı çalışmalarında kullanılmak üzere 18,1 metre uzunluğunda paletli ekskavatör ekledi.

Kocaeli’nin altyapıdaki öncü kuruluşu olan İSU Genel Müdürlüğü, İl genelindeki altyapı yatırımı ile yaptığı modern işletmecilikte resmi ve kiralık olmak üzere 410 adet çeşitli türlerdeki iş makinesi ve araç ile hizmet veriyor. Son 8 yılda 50’nin üzerinde derede ıslah çalışmaları yapan kurum, bu derelerin içerisine girmeden temizliğini yapmak için iş makineleri kiralıyordu. Temizlikte bobcat ve küçük loderler de kullanan İSU, ağırlıklı olarak derelerin temizlikleri ve kazı çalışmalarında kullanılmak üzere ihale yolu ile uzun erişimli paletli ekskavatör satın aldı.

Makine parkuruna eklenen 151 kW gücünde olan iş makinesinin bom ve kol uzunluğu 18.1 metre. Yani zeminde maksimum 18.1 metre mesafesine ulaşarak malzeme alabiliyor. Kova kapasitesi 600 litre - 1080 kg olan araç, 11,22 metre dikey kazma derinliği ve 12.59 metre boşaltma yüksekliğine sahip. 33,1 kg ağırlığında olan araç, 4.4 km/h hız yapıyor.

Kocaeli’nde 1 milyon 650 bin nüfusa hizmet verdiklerini ifade eden İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, ıslah ettikleri derelerin temizliğinin önemine vurgu yaptı. Alınan iş makinesinin yaptıkları çalışmalarda bir ihtiyaç olduğunu dile getiren Genel Müdür Bayram, "Artık makine parkuruna dahil ettiğimiz uzun erişimli paletli ekskavatör iş makinesi ile derelerin temizliğini daha süratli yapabileceğiz." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER