ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 11:46

İstiklal Madalyalılar Yenimahalle’de


İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Torun Mengüloğlu ve dernek üyeleri, Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti. Mengüloğlu Yaşar’a fahri üyelik teklifinde bulundu.

Yaş ortalaması 80 olan dernek üyelerinin birinci derece yakınlarından kalan istiklal madalyaları ile geldikleri ziyaret, tarihi sohbete dönüştü. Ziyaretçilerin yakınlarından duydukları Kurtuluş Savaşı hatıralarını dinleyen Yaşar, "Yokluk ve yoksulluk içinde bağımsızlık savaşı kazanmış bir milletin ve ecdadın torunları olmaktan dolayı ne kadar gurur duysak azdır. Bu savaşın büyük özveriler ve yokluk içerisinde yapıldığının bilincinde olmalıyız. Bugün örnek gösterilecek bir Türkiye varsa Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir. Türkiye’nin değerlerini ve geçmişini yaşatmak zorundayız. Sizi burada görmekten gurur ve mutluluk duydum. Sizi takdir ediyorum. Her türlü ihtiyacınıza kapımız açıktır” dedi. Derneğe fahri üye olma teklifinde bulunulması karşısında duygulanan Yaşar, “Böyle bir teklife hayır demem düşünülemez." dedi.

Madalyalarını tanıtmak amacıyla geldiklerini belirten Mengüloğlu, Yaşar’a dernek çalışmalarını anlattı. Fahri üyelik teklifinde bulunan Dernek Başkanı Mengüloğlu Yaşar’a rozet taktı. Mengüloğlu, "Sizler bizim için değerlisiniz. Bizim sizin gibi siyasetçilere ihtiyacımız var. Memlekete hizmet eden herkese teşekkür ederiz." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER