ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Kasım 2014 Pazar 20:00

İşte Ankara’nın en güzel kedisi!

İşte Ankaranın en güzel kedisi!

Pursaklar Belediyesi’nin düzenlediği “Ankara Kedisi Güzellik Yarışması”nda kediler yarıştı. Yarışmada birinci olan Romeo’nun sahibi iki kişilik Bosna Hersek turu kazandı.


Pursaklar Belediyesi’nin düzenlediği “Ankara Kedisi Güzellik Yarışması”nda kediler yarıştı. Yarışmada birinci olan Romeo’nun sahibi iki kişilik Bosna Hersek turu kazandı.

Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 3. Ankara Kedisi Güzellik Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Yoğun bir katılımla gerçekleşen yarışmaya Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda hayvansever katıldı. Toplam 225 kedi sahibinin kayıt yaptırdığı yarışmaya 96 Ankara kedisi katıldı. Podyumda birinci olabilmek için hünerlerini sergileyen kediler renkli gösterileriyle hem jürinin hem de seyircinin beğenisini kazandı. Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Evcil Hayvan Sorumlusu Nermin Aksümer, Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekimi Aydın Kayalı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekimi ve Sincan Evcil Hayvanlar Parkı Sorumlusu Nurgül Kayalı, Pursaklar Belediyesi Veteriner Hekimi Emine Yurdakan’ın jüri üyesi olarak görev yaptığı yarışmada kedilerin tüyüne, kuyruk yapısına, davranış biçimlerine bakıldı.

96 Ankara kedisi arasından birinciliği Romeo isimli kedi, ikinciliği Erkek ve üçüncülüğü ise Safir isimli kediler elde etti. Birinciliği kazanan kedinin sahibi 2 kişilik Bosna Hersek turu kazanırken, ikinci olan kedi sahibine dizüstü bilgisayar ve üçüncü olan kedi sahibine de tablet PC hediye edildi. Yarışmanın ardından protokol üyeleri dereceye giren kedi sahiplerine ödüllerini verdi. Yarışma sonrası konuklara kokteyl verildi.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER