ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 16:30

İşsizlik oranı, Türkiye’nin 2023 yılı hedefinin de altında


Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdür Yardımcısı Adnan Yıldırım, Manisa’daki yüzde 4’lük işsizlik oranının, Türkiye’nin 2023 yılı işsizlik oranı hedefinin de altında olduğunu bildirdi.

    Genel Müdür Yardımcısı Adnan Yıldırım, İŞKUR Daire Başkanı Fazlı Küçük ve İŞKUR Manisa İl Müdürü Yüksel Uçar ile birlikte Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) ziyaret etti. Yıldırım ve beraberindekiler, TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun ve TSO Başkan Danışmanı Güvenç Özer ile bir araya geldi.

    Yıldırım burada yaptığı konuşmada, “Buraya gelmeden önce Manisa ile ilgili verilere baktığımda yüzde 4 işsizlik oranı beni hem şaşırttı hem de çok memnun etti. Çünkü bu rakam bizim Genel Müdürlük olarak 2023 hedeflerimizin de altında. Amacımız İŞKUR, işveren, çalışan ve işsizlerin karşılıklı beklentilerini planlayarak hem yeni istihdam alanları oluşturmak hem de işverenin beklediği vasıflı ara elemanları onlara temin etmek gayreti, planlaması ve çalışmaları içindeyiz.” dedi.

    Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, Manisa’da İŞKUR ile uyumlu bir çalışma içinde olduklarını söyledi. İşsizlik ve istihdam konusunda yapılan çalışmaları desteklediklerini dile getiren Coşkun, “Çünkü ne işi olursa yaparım dönemi çok geri de kaldı. Bu nedenledir ki, işverenin beklediği vasıflı ara eleman hassasiyetine cevap verecek Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) ve benzeri projeleri bir çözüm olarak görüyoruz.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER