ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2014 Cuma 20:45

İsrail'in Mescid'i Aksa'ya girişleri yasaklaması protesto edildi

İsrailin Mescidi Aksaya girişleri yasaklaması protesto edildi

İsrail'in Mescidi Aksa'ya girişleri 47 yıl aradan sonra kapatması ve Filistinliler'e karşı katliamlarına devam etmesine tepki yağıyor


Çorum'da Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen protestoda, İsrail'in Mescidi Aksa'ya girişleri 47 yıl aradan sonra kapatması ve Filistinliler'e karşı katliamlarına devam etmesine tepki gösterildi.

Basın açıklaması okuyan Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Bekir Uyanık, ''Terör devleti İsrail, yine bizzat siyonistlerin kışkırtmaları neticesinde çıkan olayları bahane ederek, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatmıştır. Bu kapatma kararı insan hak ve özgürlüklerini hiçe saymaktır.'' dedi.

Burada topyekün hiçe sayılan bir buçuk milyar İslam alemi olduğunu ifade eden Uyanık, ''İsrail'in bu cüretinin arkasında, İslam aleminin parçalanmışlığından aldığı cesaret vardır. İsrail'in bu cüretinin arkasında, altmış parça İslam ülkesinin bir tek Selahaddin çıkaramayışından aldığı cesaret vardır. İsrail'in bu cüretinin arkasında, yüzünü Batı'ya dönmüş, elini kolunu Batı'ya kaptırmış iktidarlar vardır. Kendisi ile yapılan her ateşkesin ardından, kendisi ile yapılan barış görüşmesinin ardından, bu terör devleti yeni bir gerekçe bularak ya da uydurarak zulümlerine yeni bir zulüm eklemektedir. Çünkü zulüm, İsrail'in varlık sebebidir. Bu coğrafyada nerede bir bomba patlıyorsa, nerede bir insan terör saldırısında yaşamını yitiriyorsa, nerede bir mezhep kavgası varsa mutlaka ama mutlaka arkasında İsrail vardır. Bu gerçeği göremeyenler sadece ve sadece ülkelerini felakete sürüklemekte olan politikacılardır.'' ifadelerini kullandı. Grup, daha sonra İsrail aleyhinde sloganlar attıktan sonra dağıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER