ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Temmuz 2014 Perşembe 00:42

"İsrail terörü" artıyor

"İsrail terörü" artıyor

Filistin bölgelerinden füze saldırısına İsrail sert şekilde karşılık veriyor.


Hava saldırılarının Refah’taki SOS Çocuk Köyü’ne kadar ulaştığı bildirilirken, ölü sayısının da arttığı ifade edildi.
İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırıları devam ederken, Hamas da İsrail kentlerini hedef alan füze saldırılarını sürdürüyor. Dün gece Filistin bölgelerinden İsrail’e atılan füzelerin ardından bugün de Tel Aviv’e atılan bir füzenin erken uyarı sistemiyle tespit edildiği bildiriliyor.
Gün içerisinde devam eden saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu en az 14 kişinin öldüğü bildirilirken, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.
Refah’ta bulunan SOS Çocuk Köyü yetkilileri, saldırıların çocuk kampına yaklaştığını ve kampta bulunan çocukların travma tehlikesi altında olduğunu açıkladı. Çocuk köyünde bulunan yerleşkelerin toz duman içinde kaldığı ancak çocukların güvenlik nedeniyle köyden çıkarılamadığı belirtildi. SOS Çocuk Köyü yetkilileri İsrail ve Filistin’e çocuk koruma bölgesini tanımaları gerektiğini ve bu bölge etrafında çatışmalardan uzak durmaları çağrısında bulundu.
İsrail ordu sözcülerinden Moti Almos, Gazze Şeridi’nde bugün 160 hedefin vurulduğunu ve İsrail’in dün başlattığı askeri operasyonundan bu yana kıyı şeridinde 430 hedefin vurulduğunu açıkladı. Hedefler arasında Hamas’a ait 120 füze sisteminin bulunduğu belirtildi.
Öte yandan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail’e hava saldırılarını sonlandırma çağrısı yaptı. Abbas, Filistin Özerk Yönetimi’nin, Filistin halkını korumak adına gerekli tüm uluslararası organizasyonlara başvuracağını kaydetti.
Gazze Şeridi’ndeki saldırıların şiddetini artırması üzerine komşu Ürdün de bu saldırıların bir an önce durdurulmasını talep etti.
(İHA)

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER