ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 18:15

"İşlerimizde bereket var, yetişemiyoruz"

"İşlerimizde bereket var, yetişemiyoruz"


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Bakanlık olarak yaptıkları hizmetlerin açılışına yetişemediklerini belirterek, " Eskiden olsa arka arkaya 3 tane temel atma töreni yaparlar, 3-5 seferde açılış kurdelesini keserlerdi. Ama bizim işlerimizde büyük bereket var, inanın yetişemiyoruz." dedi.

Amasya'ya Yarı Olimpik Yüzme Havuzu temel atma törenine katılmak için gelen Bakan Suat Kılıç, açılış yapmaya ve kurdele kesmek için vakitlerinin olmadığını bu nedenle toplu açılış programları gerçekleştirdiklerini söyledi. Kılıç, en son birkaç ay önce Ankara’da toplu yurt açılışı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Tek kurdele ile 41 ilimizde toplam 40 bin yatak kapasiteli 53 tane öğrenci yurdunun açılışını gerçekleştirdik. Eskiden olsa arka arkaya 3 tane temel atma töreni yaparlar, 3-5 seferde açılış kurdelesini keserlerdi. Ama bizim işlerimizde büyük bereket var, inanın yetişemiyoruz. Beni defalarca Amasya’ya davet ettiler, bende kendilerine 'milletin işini bekletmemek lazım, gençler ve sporcular bir an evvel bitmesini hizmete girmesini bekliyor bir gün bile ziyandır, bizi beklemeyin inşaatın başlatın' dedim.” diye konuştu.

Amasya’nın spor ve gençlik yatırımlarda adeta şaha kalktığını ifade eden Bakan Kılıç, “Burada temelini atacağımız yüzme havuzu Amasya’nın hayali idi. Daha biz temelini atmadan o da tam gaz devam ediyor. Ayrıca Amasya ve Merzifon’da gençlik merkezini yatırım programına dâhil ettik. İnşallah 2013 yılında hem Amasya hem de Merzifon’da birer tane gençlik merkezini şehzadeler diyarı, ecdat yadigârı güzel Amasyamıza kazandıracağız. Bunlarda yetinmiyoruz, Amasyaspor ve diğer futbol kulüplerinin kullanacağı şekilde yaklaşık 5 milyonluk harcama ile soyunma odalarından tribünlerine ve zeminlerine varıncaya kadar yeni baştan bir şehir stadyumunu da Amasyamıza kazandırıyoruz.” diye konuştu.

“BİR GRUP İŞÇİ BAKANIN YOLUNU KESTİLER”

Bakan Kılıç temel atma töreni alanına ilerlediği esnada, özel bir enerji elektrik üretim inşaatında çalıştıklarını söyleyen bir grup inşaat işçisi Bakan Kılıç’ın yolunu keserek kendisine şikâyet mektubu verdi. Çalıştıkları şirketin yaklaşık 3 aydır kendilerine maaş ödemediğini iddia eden işçiler Bakan Kılıçtan yardım istedi. İşçilerden birisi yattıkları şantiyenin borcundan dolayı elektriklerinin dahi kesildiğini ve soğukta kaldıklarını ifade etti.
Bakan Kılıç ise işçilere, “Müteahhit paranızı ödemiyor mu? Benim müteahhitim burada, sizin çalıştığınız özel sektörse neler yapılabilir bir bakalım.” dedi.
Daha sonra Bakan Kılıç ve beraberindeki protokol heyeti ‘Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’ temelini attı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER