ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 12:25

İskilip MYO'da 'Madde Bağımlılığı ve Bağımlılıkla Mücadele' semineri


Çorum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Birimi, Hitit Üniversitesi İskilip Meslek Yüksek Okulunda ''Madde Bağımlılığı ve Bağımlılıkla Mücadele'' konulu seminer verdi. Seminere İskilip Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve öğretim görevlileri de katıldı.

Seminer KOM Şube Müdürü Ahmet Oruç başkanlığında verildi. KOM Şubesinde görevli Baş Polis Memuru Tekin Varışlı Bağımlılık nedir? Bağımlılık yapıcı maddeler nelerdir? konularını görsel sunumla birlikte açıkladı. Varış bağımlılık yapan maddeleri sayarak bu maddeler hakkında bazı kısa bilgileri aktardı.

Ayrıca Varış, ''Madde kullanımının nedenlerinin başında merak, arkadaş çevresi, sorunlara çözüm arayışı, farklı olma isteği, bir gruba dahil olma, özenti ve model almak geliyor. Bu maddelerle gençleri ilk tanıştıran kişilerin de arkadaş ve arkadaş gruplarıdır.'' diye ifade etti.

Seminerde bağımlı olan gençlerle ilgili kısa filmler izletildi. Bu filmler Meslek Yüksek Okulu öğrencilerini oldukça etkiledi. Bu filmlerden sonra Hitit Üniversitesi Çorum Sağlık Meslek Yüksek Okulunda görevli Uzm. Hemşire Selen Özakar madde bağımlısı herkese her konuda yardımcı olacaklarını ifade etti.

Program sonunda İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Cengil de bu seminerden çok memnun kaldıklarını ve bu seminerin öğrenciler için çok faydalı olduğunu belirterek katılımcılara teşekkür etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER