ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:07

İSDEMİR işçisi uzlaşma olmazsa 15 Temmuz’da greve gidecek


Hatay’ın İskenderun ilçesindeki Çelik-İş Sendikası yöneticileri İSDEMİR içinde gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısında iş veren ile uzlaşma sağlanamadığı takdirde 15 Temmuz’da greve gidileceğini açıkladı.

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, yaptığı açıklamada, İSDEMİR’de şayet uzlaşı olmaz ise grev tarihini 15 temmuz 2013 Pazartesi olarak açıkladı. Gül, "Bu tarihi günde sizlerle omuz omuza olmanın gururunu yaşıyoruz. Ben genel başkan olarak hepinizin hizmetinde olduğumu söylemeye geldim. İskenderun’dan belki görevim nedeniyle fizikken ayrıldım ama ruhum, kalbim her zaman burada oldu. Giderken de sıkıntılı gitmedim. Bizden sonra burayı yönetecek bir kadroya teslim etmenin mutluluğunu yaşıyorum. İSDEMİR işçisinin ve onların ailelerinin asla boynu bükük kalmayacak." dedi.

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, "İşçi, örgütsüz ve sendikasız değil. Ne dümenler kurulursa kurulsun, ne oyunlar oynanırsa oynansın vız gelir tırıs gider. Bizim yüreğimiz aslan yüreğidir. Korkumuz yok. Başınızı asla eğdirmeyeceğiz. Yürekleri fare gibi olanları aslan gibi görmeyeceğiz. Bizler Metin Türker’in talebeleriyiz. 89’da onunla birlikte yola çıktık." ifadelerini kullandı.

İSDEMİR işçilerinin sloganları, alkışları ve sevgi gösterileri arasında konuşmasına devam eden Cengiz Gül, "İSDEMİR'de işler iyi gitmiyor. Teşvik adı altına işten çıkarılmalar var. Altı maaşı teşvik diye veriyorlar sonra ‘biz senle çalışmak istemiyoruz” diyorlar. İSDEMİR yönetimi adam gibi işten çıkarma yapsın. Direk ‘biz işten atıyoruz” desinler. TİS’in en önemli maddesi işte bu teşvik olacak. Teşviki asla kabul etmiyoruz. Geçmiş dönemde önce insan anlayışı vardı. Şimdi soruyorum buna inanıyor musunuz? Hepinizin hayır dediğini duyuyorum. Çalışanlar yönetime inanmıyorsa o işletme de işler iyi gitmiyor demektir. İş yerinde Mobing yani psikolojik baskı uygulanıyor. Yanımızda bir devlet var. Orada El-Muhaberat var. Burada da ajan gibi ajanlar çoğaldı. Bizi işimizle, açlıkla korkutamazlar. Bizler ,ihanet görmedik. Kimseye ihanet etmedik." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER