ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2014 Salı 19:19

İşçileri kurtarmak için gidiyorlar

İşçileri kurtarmak için gidiyorlar

Karaman’ın Ermenek ilçesinde bir kömür ocağının 300 metre derinliğinde mahsur kalan işçileri kurtarmak için Zonguldak’tan hava yoluyla arama kurtarma ekibi bölgeye gönderilecek.


Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı Merkez Tahlisiye ekibi, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesindeki havaalanından bölgeye askeri uçakla gönderildi. Arama kurtarma ekiplerinin 20 kişi olduğu belirtilirken, kurtarma ekibi havalimanına gelmeden önce hazırlıklar yapıldı. Genelkurmay Başkanlığı tarafından gönderilen askeri filo uçak yaklaşık saat 16.30 sıralarında havalimanına iniş yaptı. Daha sonra Zonguldak’tan gelen TTK’ya bağlı Merkez Tahlisiye Arama-Kurtarma ekibi teknik cihazları askeri uçağa koydu. Arama kurtarma ekibinin başında olan TTK İş Güvenliği ve Eğitim Dairesi Başkanvekili Ahmet Sarıalioğlu, “Başbakanlıktan madende mahsur kalan işçilerle ilgili talimat geldi. Talimat neticesinde bir ekip hazırladık. Kozlu Müessesesi Tahlisiye İstasyonu’ndan bir mühendis, bir nezaretçi toplam 15 kişi, bizim buradan da benim başkanlığımda 3 teknik elemanla beraber 20 kişi hareket ediyoruz. Olayı bilmiyoruz, net bir şey bilmiyoruz. Ağırlık yine Soma ekibi, tecrübeli ekip gidiyor. Bizim de Kozlu’daki arkadaşlarda da ağırlık Soma’ya giden ekip. Polonya’ya gittiğimiz ekip aynı zamanda. Bütün kurumdaki herkes bu konuda tecrübelidir. Şu an hareketimiz Saltukova Havaalanı olacak. Uçakla Konya’ya gideceğiz, Konya’dan da iki helikopterle olayın yaşandığı bölgeye uçacağız” dedi.

Hazırlıklar yapıldıktan sonra uçak Zonguldak Havalimanı’ndan Konya Havalimanı’na, daha sonra da içinde bulunan ekip helikopterlerle bölgeye gidecek.
KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER