ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 16:17

'İş yeri mühürlenirken içeride kaldı iddiası'

İş yeri mühürlenirken içeride kaldı iddiası


 Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bağımsız belediye meclis üyesi Aydın Karadağ'a ait iş yeri, Aydın Karadağ ve oğlu içindeyken zabıta tarafından mühürlendiği iddia edildi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise iş yerinin kapalı olarak mühürlendiğini kaydetti.

Ereğli Belediyesi zabıta ekipleri, Kepez Mahallesi Veteriner Doğan Tuğrul Sokak'ta faaliyet gösteren ve aralarında Ereğli Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Aydın Karadağ'a ait iş yerinin de bulunduğu üç iş yerini dün mühürlemişti. Meclis üyesi Aydın Karadağ'ın mührü fek ettiği ve iş yerini açtığı bilgisi üzerine, iş yerine giden zabıta ekipleri üçüncü kez mühürledi. Yapılan mühürleme işleminin oğlu Samet Karadağ ile birlikte içerideyken yapıldığını iddia eden Aydın Karadağ, işlemin usulsüz olduğunu iddia etti. AK Partili Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay ve belediye bağımsız meclis üyeleri de dükkana gelerek Aydın Karadağ'a destek verdi.

Kapalı kaldığı iş yerinden kurtulmak için polise haber veren Karadağ, polis memurlarının hazırladığı tutanağı imzalamasının ardından kendi imkanları ile mührü bozarak dükkandan çıktı. İş yerinden çıktıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Aydın Karadağ, 40 kişilik zabıta ekibinin iş yerinde iken dükkanı mühürlediklerini iddia etti. Karadağ, şöyle dedi: "Sayın belediye başkanı herhalde Ramazan ayında umduğunu bulamadı diye tahmin ediyorum. Bugün talihsiz bir olay yaşadık. Tadilat olan iş yerimizde otururken kafamızı kaldırdığımızda kırka yakın bir zabıtanın geldiğini, yani, bu iş yerinde elektrik malzemesi satılıyor. Başka hiç bir şey satılmıyor. Buraya 40 kişilik bir baskın, büyük bir otobüs 4-5 tane zabıta arabası ile gelip bizi içeride hiç adam yerine koymamak, insan var mı yok mu diyerek sorma gereksinimi duymamaksızın, dış kapıdan iş yerimiz mühürlenerek bu alan terk edilmiştir. Şimdi soruyorum arkadaşlar. Şu fotoğrafa iyi bakın. Ereğli'de bombanın birisi budur arkadaşlar. Bu daha bombanın pimidir. Bu Atilla Çakar'ın imar dışı deniz manzaralı ormanı katletmiş belediyenin araç ve gereçlerini ve belediye personelini kullanarak yaptığı Çakar villasıdır. Bizim elimizde şu gösterdiğimiz fotoğraflardan ayrı daha delillerimiz var. Biz gerekli yerlere müracaatımızı yapacağız. Bana bundan sonra gönderdiği insan benden kat be kat temiz olsun. Ekmek kavgası yapan adam göndersin bana. Ben ekmek kavgası veriyorum burada. Personel çalıştırıyor, vergi veriyorum."

'İçeriden çıkmaya çalışmadınız mı?' sorusuna ise "Öyle bir olay oldu ki şaşkınlıkla anlatayım size. Kafamı kaldırdığımda 40 kişiye yakın zabıtayı burada gördüğümde bu kapılar kapanmış vaziyetteydi. Kapılar zaten otomatik. Birden bire binme yaptılar. 5 tanesi oradan, beş tanesi buradan, ben daha dışarıya çıkma imkanı bulamadan şu kapıdan Atiila'ya 'ne yapıyorsunuz' diye sorabildim. 'Görevimizi yapıyorum' dedi. Ben de saygılar dedim. Ben ne olacağım diye sorduğumda 'bilemem' dedi bana." diye cevap verdi.

MÜHRÜ BOZMUŞLAR, BİR KEZ DAHA MÜHÜRLENDİ

Asfalt çalışmaları için sahaya çıkan ve yaşanan olaylarla ilgili olarak açıklama yapan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise mühürleme esnasında iş yerinde hiç kimsenin olmadığını savundu. Posbıyık, iş yerinin ikinci kez yapılan mührünün koparıldığını ve iş yerinin açıldığını ileri sürdüğü konuşmasında, "Dün mühürleme işlemleri yapılmıştı. Aydın Karadağ'ın orada, sürekli olarak kontrol altında. İş yerinde mührü bozdukları ve içeriye girdikleri ki bu çok ağır bir suçtur bu mührü bozmak. Savcılar bunun üzerinde çok dururlar. Hemen bunun üzerine müdahale ettik ve yeniden orayı üç tane dükkanı yeniden açmışlar. Mühürleri fek etmişler. Yeniden az evvel mühür yapıldı. Bunu da cumhuriyet savcılığına bildirdik. Yine takip ediliyorlar. İsterlerse öğleden sonra yeniden mührü bozsunlar. Bir daha mühür vurulacak. Bir kez daha cumhuriyet savcılığına bildirilecek." dedi.

Başkan Posbıyık, basın mensuplarının, "Mühür, Aydın Karadağ ve çocuğunun üzerine vurulmuş" sorusunu ise "Hayır kesinlikle öyle bir şey yok. Onlar tadilat yapıyoruz hikayesiyle bir ilan asmışlar. Ama biz söylediğimiz saatte gitmedik. 09.00'da gitmedik, şaşırtmaca yaparak 11.00'de gittik. Belirttiğimiz saatte gittiğimizde içeride alışveriş yapıyorlardı. Zabıta ekiplerini gördüklerinde oradaki elemanla müşterileri zorla dışarıya çıkardılar. Hemen kapıları kapatıp kapalıyız imajı vermeye çalıştılar. Değil içeride kimsenin kalması, herkes dışarıya adeta kaçtı." diye ifade etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER