ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 10:52

İş güvenliği ve sağlığı eğitimi semineri düzenlendi


Giresun'da İkbal Özel Eğitim A.Ş. ve Çağrı Özel Eğitim A.Ş., ortaklaşa olarak iş güvenliği ve sağlığı eğitimi semineri düzenledi.

Çağrı Özel Eğitim A.Ş konferans solununda düzenlenen seminere EMEK Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) danışmanı Cavit Türker konuşmacı olarak katıldı. Türker, iş kazalarının yüzde 88 gibi yüksek bir oranda insan hatasından kaynaklandığı; bilgisizlik, uykusuzluk, tehlikeyi önemsememe, ihmal, tedbirsizlik, bakım yetersizliği, yorgunluk, işi ciddiye almama ve moral bozukluğu gibi nedenler, iş kazalarının başlıca faktörleri arasında olduğunu söyledi. Cavit Türker ayrıca işverenin alacağı tedbirlerin yanı sıra çalışanların da işine yoğunlaşması, gördüğü aksaklıkları ve riskleri zaman kaybetmeksizin ilgililerine bildirmesi ve tedbirlerin zamanında alınması ile ilgili konular üzerinde durdu.

İkbal A.Ş. Temsilcisi Taner Yener de personellerin bilinçli çalışmalarını sağlamak ve bu şekilde olabilecek riskleri bertaraf ederek, ideal çalışma standartlarını yakalamayı amaçladıklarını, iş hayatında karşılaşabilecek riskler üzerinde açıklamalarda bulundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER