ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 14:15

Irmak: TEOG sınavı okulumuz için sürpriz olmadı


Fatsa Özel Dolunay Koleji Okul Müdürü Orhan Irmak, Seviye Belirleme Sınavı sistemi yerine getirilen, Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavının okulları için sürpriz olmadığını söyledi.

Basın danışmanı Samet Özay ve Ana Fen Dershanesi Müdürü Yağız Denktaş ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Irmak, TEOG hakkında bilgi vererek, bu sınavların hem kendisi için hem de okulu için sürpriz olmadığını ifade etti. “Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavları bu sene ilk defa yapıldı.” diyen Irmak, “Daha önce ismi SBS’ydi, şimdi ise değiştirilerek TEOG adını aldı. TEOG, çocuklarımız için yeni bir sınav. Okullar açısından da yeni bir sistem. Okulların ve dershanelerin bir an önce bu sistemi kavrayıp öğrencilerine ve velilerine bu sistemi en iyi şekilde anlatmaları gerekiyordu. Fatsa’da 14 yıldır hizmet veriyoruz. Aynı şekilde Anafen Dershaneleri de bir marka haline gelmiş. Bu yönü ile TEOG sınavları bizim için okulumuz için sürpriz olmadı.” dedi.

"SORULARA TAM CEVAP VEREN ÖĞRENCİMİZ VAR"

“Çok şükür bireysel anlamda Türkiye derecesi dediğimiz tüm sorulara doğru cevap veren öğrencilerimiz var. Altı branşta Matematik, Türkçe, Fen, Sosyal, İngilizce ve Din Kültürünün ortalaması 88.56. Gerek Fatsa’da gerek il ve ilçelerde bu ortalamayı yakalayan herhangi bir özel veya devlet okulu mümkün değil. Devlet okullarının 70’i geçeceğini düşünmüyoruz ortalama anlamında, ama özel okullarda da 84 ortalamanın üstüne çıkan yok. Dolayısıyla Dolunay Koleji kendi başarısını daha yukarıya taşıma adına emin adımlarla çalışıyor.” açıklamasını yaptı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER