ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 18:04

İnegöllü mobilyacılar Düzce Cam Fabrikası'nı gezdi

İnegöllü mobilyacılar Düzce Cam Fabrikasını gezdi


İnegöl Sanayici ve İşadamları Derneği (İNSİAD) üyeleri, Düzce Cam Sanayi A.Ş.'nin fabrikasını ziyaret etti. Dernek üyesi 35 mobilya yan sanayicisi, amaçlarının özellikle cam üretimindeki yenilikleri takip etmek ve camlarla ilgili bilgi almak olduğunu belirtti.

Ziyaretçilerine bilgi veren Düzce Cam Sanayi A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı B.Verda Öztürk, "1995-2001 yılları arasında Şişe Cam’ın bayiliğiyle başlayan çalışmalarla 2005 yılında da artan cam ihtiyacını gözönünde bulundurarak, cam fabrikası kurulması planlanıp 2007 yılında da bir kısmı finans kuruluşlarından temin edilmek üzere 100 milyon Euro’ya Düzce 2. OSB’de 253 bin metrekarelik alana ilk fabrika kuruldu. Cam fabrikasının buraya kuruluşundaki en büyük etken, Düzce’nin camın ana bileşenine yakın olmasından kaynaklanıyor. Düzce 2. OSB’de, hammadde olarak Borcam Ereğli kum işleme tesisleri yer almaktadır. Düzce Cam, hammaddesinin yüzde 80’ini, grup firması olan Borcam’dan karşılıyor. Borcam’ın Ereğli ve Düzce’de iki fabrikası bulunuyor." dedi.

İNSİAD Mobilya Yan Sanayi Komitesi Başkanı Mehmet Döngel ise şunları söyledi: "Sektördeki önemli gelişmeleri takip etmeye çalışıyoruz. Komite olarak üyelerimizin cam üretimiyle ilgili en son teknolojileri yakında görmelerini sağlamayı amaçladık. Bu çerçevede 35 işadamı üyemizle Düzce Cam Sanayi A.Ş.'nin Düzce'deki fabrikasına ziyaret gerçekleştirdik. Fabrikayı ziyaret ederken yetkililerden aldığımız bilgilerle cam üretimindeki en son gelişmeleri yakından görme fırsatı bulduk. Ümit ediyorum ki fabrika ziyareti üyelerimize faydalı olur."

Ziyaretin sonunda yemekhanede yenen yemekten sonra son yıllarda raftingcilerin ilgi odağı haline gelen Dokuz Değirmen bölgesindeki Melen Çayı'nda bulunan tesislerde rafting yapıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER