ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 16:10

İnegöllü işadamları fuar için İstanbul’a gidiyor


Bursa İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası(İTSO), mobilyacı üyelerini aynı tarihlerde sektör için çok önemli olan 2 fuara ücretsiz götürüyor. 05-09 Ekim tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Ağaç İşleme Makinesi 2013 (26. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri) ve İntermob 2013 (16.Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi) fuarlarına katılmak isteyenlerin odaya başvurmaları istendi.

İTSO Başkanı Metin Anıl, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, İnegöl mobilya sektörü için çok önemli olan söz konusu iki fuarı gezmek isteyen üyeleri için her yıl olduğu gibi bu yıl da otobüs kaldırılacağını söyledi. Fuara 6 Ekim’de gidileceğini belirten Anıl, organizasyon çerçevesinde fuara gidiş dönüşler ile öğlen yemeğinin ücretsiz olacağını ifade etti. Anıl, söz konusu organizasyondan faydalanmak isteyen üyelerinin en geç, 03 Ekim Perşembe günü mesai bitimine kadar odaya başvurmaları gerektiğini belirtti.

"MOBİLYA BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR"

İnegöl mobilya sektörünün daha da gelişmesi için, çalıştıklarını söyleyen Anıl, “İlçemiz için çok önemli olan mobilyacılığın önünü açabilmek için sürekli olarak projeler hazırlıyor, uyguluyor veya uygulanmasına destek oluyoruz.” dedi.

Mobilyanın katma değerinin yüksek olduğu gibi emek yoğun bir sektör olduğunu da vurgulayan Başkan Anıl, “İstihdama olan katkısı kadar cari açığın kapanmasına da katkı yapan mobilyacılığın sadece İnegöl değil ülkemiz ekonomisi için de önemini biliyor, daha da gelişmesi yönünde adımlar atmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER