ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 17:31

İMOB, İnegöllü mobilyacılarını sevindirdi

İMOB, İnegöllü mobilyacılarını sevindirdi


Dünyanın 3. büyük Mobilya Fuarı olarak bilinen İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) İnegöl mobilya sektörü açısından verimli geçtiği bildirildi.

İnegöl mobilyasının, son yıllarda çok önemli atılımlar kaydettiğini söyleyen İnegöl Sanayici ve İşadamları Derneği (İNSİAD) Mobilya Komitesi Başkanı Hamza Yalçın Kötek,”İMOB 2013 Fuarında yer alan İnegöllü firmalar, stant tasarım ve sergiledikleri modeller ile İMOB Fuarı'nın gözdesi oldular, ayrıca ihracata yönelik satış ve bağlantılarının gerçekleşmesi mobilyamızın ne kadar çok ilgi gördüğünü gösteriyor. Bu fuarda diğer ülkelerden gelen mobilya alıcılarının yanı sıra Cezayirli alıcılarının bir hayli fazla olması ve İnegöl mobilyasına gösterilen ilginin sonucu." dedi.


TUSKON ve İNSİAD aracılığı ile yapılan yurt dışı bağlantılı mobilya iş formlarının semeresinin alınmaya başlandığını vurgulayan Başkan Kötek,”Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Cezayir’de gerçekleştirdiğimiz Cezayir-Türkiye Mobilya İş Forumu'na katılan Cezayirli katılımcılar, İMOB Fuarı'nda özellikle İnegöllü mobilyacılarımızla görüşmeleri ve iş bağlantısı yapmaları doğrusu İNSİAD olarak çabalarımızın boşa gitmediğini göstermesi açısından bizim için çok önemli ve sevindirici. Cezayir’in hali hazırda 2 milyon yeni konut ihtiyacı olduğu düşünüldüğünde bizim için müthiş mobilya pazarı." diye konuştu.

Mısır’ı, Cezayir pazarı gibi önemli ve değerlendirilmesi gereken mobilya pazarı olarak gördüklerini anlatan Kötek şöyle konuştu: "İNSİAD marifetiyle 2-5 Mart tarihlerinde Mısır’da mobilya iş formu düzenliyoruz, İnegöllü mobilyacıların katılacağı bu forumun İnegöl mobilyasına faydalı ve yararlı olacağı inancını taşıyorum." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER