ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 15:55

İmam hatipli öğrenciler Vali Mayda’ya teşekkür etti

İmam hatipli öğrenciler Vali Maydaya teşekkür etti


Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Eyyüp Zengin ve okul öğrencileri, Vali Yusuf Mayda’yı makamında ziyaret ederek, okul protokolü için teşekkür etti.

Gümüşhane’yi ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin yaptıracağı 16 derslikli imam hatip ortaokulu ve spor salonu protokolünün imzalanmasında büyük katkıları olan Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda’yı ziyaret eden imam hatip ortaokulu öğrencileri ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri teşekkürlerini iletti. Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı; eksikliği hissedilen imam hatip ortaokulu binasının önümüzdeki ders yılına yetiştirileceğini, öğrencileri günün şartlarının gerektirdiği şekilde yetiştirmek için gerekli altyapı eksikliklerini en kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi.

Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda da TOBB ile imzalanan protokolle okulun yeni eğitim öğretim sezonuna kavuşturulacağını ifade ederek, "Sağlıklı, bilgili, kültürlü, dinamik ve çağdaş bir nesil yetiştirebilmek için günümüzdeki teknolojik yeniliklere ayak uydurmak zorundayız. Toplumsal bir ihtiyacın karşılanması olan eğitim, bir devlet hizmetidir. Devletlerin eğitim sistemi, o devletin geleceğini ilgilendirir. Milletlerin ayakta kalması, devletlerin dünya ülkeleri arasında yerini alması, insanların mutlu olması, günümüzdeki teknolojik gelişmelerin çoğalıp yayılmasına ve ona kavuşmasına bağlıdır. Bu nedenle çocuklar ve genç kuşaklar, toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde eğitilmelidirler. Kalkınmanın, akıl ve bilimin önderliğinde gerçekleşeceğine inanan milletler, eğitime büyük önem vermiştir." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER