ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 18:24

İlkadım, temizlikte çağ atladı

İlkadım, temizlikte çağ atladı


Mahalle iftar programları kapsamında gezici iftar çadırlarıyla her akşam farklı mahalle halkıyla bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, temizlik konusunda çığır açan hizmetler yaptıklarını kaydetti.

Ataköy ve Yeşiltepe mahallelerinde düzenlenen iftar programlarında vatandaşlarla sohbet eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, zengin-fakir bütün mahalle halkının bir çatı altında toplanarak, birlik ve beraberlik oluşturduğunu söyledi. Başkan Demirtaş, "Çat mahalle iftarlarımız ihtiyaç sahiplerine yönelik değil. Amacımız, Ramazan ayında da halkımızla bir araya gelmek. Göreve geldiğimiz günden beri her bahaneyi fırsat bilerek halkımızla bir araya geliyoruz. Halktan kopuk bir yönetim anlayışını benimsemiyoruz. Bu manada halkla kucaklaşma anlayışımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her fırsatta olacaktır." dedi.

ÇÖPTE MALİYET AZALDI

Mahalle sakinlerine, temizlik alanında yaptığı çalışmalardan bahseden Başkan Necattin Demirtaş, çöp toplamada maliyeti azalttıklarını belirterek, “Belediye makine parkına kazandırdığımız çöp transfer aracıyla 4 kamyonun bir seferde taşıyacağı çöpü, tek seferde götürerek yakıttan ve zamandan tasarruf sağlıyoruz. İlçe genelinde topladığımız çöpleri, Güzeldere Mahallesi asfalt plentinde kurulan aktarma istasyonunda TIR’lara aktarılarak düzenli depolama istasyonuna ulaştırıyoruz. Bu sistemle gereksiz yakıt harcamalarının önüne geçiyoruz. Zamandan tasarruf, araçların yıpranması ve yedek parça giderlerinin düşmesi gibi kaynakları da etkin ve verimli kullanmış oluyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

ÇÖPLER YERİN ALTINA İNDİ

Çöpleri yeraltına aldıklarını ifade eden Başkan Demirtaş, "Karadeniz’de ilk olan hijyenik, ekonomik, tasarruflu ve çevre dostu olan yer altı konteyner sistemini ilçemize kazandırdık. Çevreye kötü koku yaymayan kedi ve köpeğin karıştıramayacağı konteynerin çöp toplama kapasitesi eski konteynerlerin 10 katı büyüklüğündedir. Vinçli sistemle uzaktan kumandayla toplanan yer altı konteyner sistemimizle hem yakıttan hem de personel tasarruf ediyoruz. Eskiden bir sokağa günde 2 kez çöp toplamak için girerken yeni sistemle birlikte haftada o sokağa 2 kez giriyoruz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER