ÖNE ÇIKANLAR :
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Kasım 2014 Pazartesi 22:10

İlk üçe girdiler

İlk üçe girdiler

Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 2’nci Uluslararası Paramedik Kongresi kapsamında yapılan ambulans rallisi tatbikatına katılan Erzincan 112 ekibi olarak ilk üçe girmeyi başardı.


Ekipler senaryosu hazırlanan medikal, travmatik ve çocuk vakalarına müdahale ettiği yarışmada Konya, İzmir, Antalya gibi büyük illerin yanı sıra bir çok yurt dışından gelen yabancı ekiplerle boy gösteren Erzincan ekibi, elde ettiği başarıyla ikinci olarak Erzincan’a döndü.112 ekipleri burada elde ettikleri başarı belgelerini Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Mesut Turan’ın elinden aldı.

Edinilen bilgiye göre gerçekleştirilen tatbikattaki yarışmada; hasta taşıma etabında sağlık ekiplerinin, travma tahtası üzerine iki ayrı poşette konulan kum ile su dolu kabı taşıdığı, sahil kenarında gerçekleşen etapta sağlıkçıların suyu dökmemek için çaba harcadığı ardından iskeleden elbiseleri çıkarmadan girdikleri deniz içerisinden de yürüyüp geçtiği öğrenildi.Etabın sonunda ise su dolu kabın ağırlığı başlangıçta olduğu ağırlığıyla kıyaslanmak üzere yeniden tartılarak ölçüldü.

Değişik etapların olduğu gündüz tatbikatında, eşinin adını sayıklayan alkollü bir vatandaşa müdahalede yer aldığı, yapılan tatbikatların her bölümünde de yine sağlık çalışanları hasta ya da yaralı olarak rol aldığı, bazı etaplarda da cansız mankenlerin de kullanıldığı öğrenildi.


KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER