ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 14:16

İlk eğitim kampüsü Antalya’ya yapılacak

İlk eğitim kampüsü Antalyaya yapılacak


 İçerisinde sosyal tesislerin ve farklı meslek okullarının yer alacağı Türkiye’nin ilk eğitim kampüsü Antalya’da yapılacak.

Antalya İl Binası’nda basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Türkiye’nin ilk eğitim kampüsünün Antalya’ya yapılacağının müjdesini verdi. Kepez ilçesinde Santral Mahallesi’ne yapılacak olan kampüsün projesinin tamamlandığını söyleyen Köse, projenin ihale aşamasında olduğunu bildirdi.

Antalya’da 2013’ün eğitimde şahlanış yılı olacağını vurgulayan Köse, hayırseverlerin de katkısıyla yaklaşık 356 milyon liralık yatırım yapılacağını kaydetti. Başkan Köse, yatırımların Antalya’nın merkez ilçe, diğer ilçeler, belde ve köylerine yapılacağını ifade etti. 921 derslikli 55 yeni okulun 2013 yapım planına alındığını belirten Köse, “Ayrıca 11 ilçemizde proje ve inşaat aşamasında olan 81 eğitim tesisinin yapımı da devam etmektedir.” dedi.

AK PARTİ MURATPAŞA İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Basın toplantısında söz alan AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Ali Kıvrak görevini bıraktığını açıkladı. Yoğun iş programı nedeni ile devamlı yurt dışına çıktığını ve şeker hastalığından dolayı İstanbul’a gidip geldiğini söyleyen Kıvrak, “Teşkilata zarar vermemiz gerekiyor. Önümüzdeki yerel seçimlere de 1 yıl kaldı. Çalışmalar esnasında ilçe başkanı olarak sahada olmamam teşkilata zarar verebilir. Bu nedenle şu anki ilçe başkanlığı görevimi bırakıyorum, ama partideki diğer görevlerime devam ediyorum. EXPO’daki koordinasyonu yönetme görevime de devam ediyorum.” diye konuştu.

    Mustafa Köse, Kıvrak’ın istifa kararının tamamen kişisel olduğunu söyleyerek, herhangi bir art niyet aranmamasını gerektiğini vurguladı.

“ATSO SEÇİMLERİNDE TARAFSIZIZ"

AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanlığı seçimlerinde tarafsız olacaklarını beyan etti. Bir sivil toplum kuruluşu olarak ATSO’nun da tarafsız olması gerektiğini ifade eden Köse, şimdiki ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ı eleştirerek şunları söyledi: “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel olduğu zaman durmadan çıkıp açıklama yapacaksınız, eleştirilerde bulunacaksınız. Hukuka uygun vatandaşın istediği taleplerin yerine gelmemesi için çıkıp davalar açacaksınız. Ama ondan sonra belediye başkanı CHP’li bir başkan olduğu zaman sivil toplum kuruluşları olarak gözünüzü yumacaksınız, kulağınızı kapatacaksınız, hukuksuzlukları, yanlışlıkları görmeyeceksiniz. Bırakın dava açmayı bunları dillendirmeyeceksiniz. Ondan sonra da biz sivil toplum kuruluşuyuz diye ortalıkta gezeceksiniz.”

    Köse, CHP’den milletvekili ve belediye başkanı olabilmek için ağzın kapalı, gözün kör, kulağın sağır olması gerektiğini söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER