ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 10:46

İl Sağlık Müdürlüğü'nden ilk yardım eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğünden ilk yardım eğitimi


Tunceli İl Sağlık Müdürü Dr.Yusuf Kenan Aydın, ilk yardım bilgi ve becerisinin toplumun her bireyine öğretilmesi için eğitim çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

İlk yardım eğitimleri ile ilgili bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Kenan Aydın, “Fertlerin ve toplumun temel sağlık bilgisinin arttırılması; hasta ve olay yeri değerlendirme, temel yaşam desteği, kanamalar, yaralanmalar, ısı dengesi bozuklukları, kırık, çıkık, burkulma, bilinç bozukluğu, zehirlenmeler, boğulmalar ve yaralı taşıma teknikleri konularında ilk yardım bilgi ve becerisinin toplumun her bireyine öğretilmesi ile kazalara bağlı ölüm riskleri azaltılabilinir. İl Sağlık Müdürlüğü olarak amacımız, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin ani oluşabilecek sağlık problemlerine ilk yardım eğitimi almış kişiler tarafından müdahale edilebilecek, sağlık açısından daha güvenilir iş ortamının oluşturulmasını sağlamak ve genelde de her haneye ilk yardım eğitimi almış bireyleri yetiştirerek sağlık bilinci yüksek toplumun oluşmasında katkı sağlamaktır.” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü Araştırma, Bilgi Sistemleri ve Sağlığın Geliştirilmesi Şube Müdürü Özgür Kırmızıtaş koordinatörlüğünde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 50 kişi, temel ilk yardım eğitimlerini tamamlamalarının ardından ilk yardım sertifikalarını aldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER