ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Ocak 2014 Pazar 16:47

Iğdır'da SBS sınavına büyük ilgi

Iğdırda SBS sınavına büyük ilgi


Iğdır'da Dershaneler Birliği tarafından orta öğretim ve lise öğrencilere yönelik yapılan seviye belirleme sınavına (SBS) orta öğretim 4-5-6-7 ve lise 9-10-11 sınıflar olmak üzere, toplam 4 bin öğrenci katıldı.

Iğdır Dershaneler Birliği adına açıklamada bulunan Mehmet Deniz, sınavı ilde her yıl yaptıklarını belirterek katılımın fazla olduğunu belirtti. Katılımın geçen sen 2 bin civarında olduğunu, bu sene ise 4 bini geçtiğini aktaran Deniz, şunları söyledi: "2013-2014 eğitim ve öğretim döneminde SBS sınavında yapılan değişiklikler, öğrencilerin karşısına 12 adet YHS (Yazılıya Hazırlık Sınavı) olarak çıkınca, öğrenciler bir bocalama içerisine girdi. Sınavda yapılan değişiklik öğrenciye, derste iyi dinleme, iyi analiz etme yolunu açtı. Ücretsiz yapılan sınav sonucuna göre öğrencilere indirim uygulayacağız. Sınav sonucuna göre bazı öğrenciler dershaneye ücretsiz kayıt ve indirimli kayıt hakkı kazanacak." dedi.

Öğrencisini sınava getiren Medeni Altan isimli veli, dershanelerin kapatılması halinde eşitsizliğin daha da artacağını ifade etti. Orta halli vatandaşların, çocuğuna iyi bir eğitim aldırabilmek için en iyi yerin dershaneler olduğunu ifade eden Altan, şunları söyledi: “Özel hoca tutamayız. Bu nedenle dershaneler devam etmeli. Çocuğumuza en iyi eğitimi verecek olan en iyi dershaneyi de seçmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER