ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 17:08

Huzur Derneği'nden kan bağışı kampanyası

Huzur Derneğinden kan bağışı kampanyası


Zonguldak Ereğli Huzur Derneği tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen kan bağışı kampanyası, Abdi İpekçi Sergi Salonu'nda gerçekleştirildi. Dernek üyelerinin amacı, geçen seneki kan bağışını geçmek olduğu belirtildi.

Ereğli Huzur Derneği yönetiminin, Zonguldak Kızılay Kan Merkezi işbirliği ile yaptığı, her sene geleneksel olarak düzenlenen ve bugün saat 10.00 başlayan kan bağışına Ereğli halkı yoğun ilgi gösterdi. Kızılay Kan Merkezi doktorlarından Mehmet Günaydın, Huzur Derneği’nin, geçtiğimiz sene 100 ünitenin üzerinde kan bağışı topladığını, hedeflerinin ise bu sene bu rakamı geçmek olduğunu söyledi. Günaydın, “Kan, üretimi olmayan tek maddedir. Burada Huzur Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Geçtiğimiz sene içerisinde 100 üniteden fazla kan bağışı topladık. Amacımız, bu sene bu rakamı geçmek olacak.” dedi.

Ereğli Huzur Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Adıyaman ise kan bağışı kampanyalarında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. Adıyaman, “Her sene geleneksel olarak kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Huzur Derneği olarak, bu kan bağışı kampanyamız yıllar sonra da devam edecek. Bu etkinlikte bize destek veren ve yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER