ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 15:48

Hukuk öğrencilerine seminer verildi


Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik seminer düzenledi.

'Denetimli Serbestlik Uygulamalarından 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirleri Hakkında Kanunun 105/A Maddesinin 1. Fıkrasının Uygulanması' konulu seminere konuşmacı olarak Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde görevli Sosyal Çalışmacı Emel Kaplan katıldı. Kaplan, 'gözetim ve denetim altında bulundurulma, kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma, bir konutta denetim ve gözetim altında bulundurulma, belirlenen yer veya bölgelere gitmeme, belirlenen programlara katılma yükümlülükleri ve elektronik izleme' hakkında bilgiler verdi.

Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda verilen seminere Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emin Kurt, Cumhuriyet Savcısı Bünyamin Korkmaz, Hukuk Fakültesi Dekanı Mustafa Tiftik, koruma kurulu üyeleri, Çarşamba Milli Eğitim Müdürü Talat Aktaş, Çarşamba Ticaret Borsası Genel Sekreteri Eftal Yetimoğlu, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Toraman da katıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER