ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 22:38

Hopa'da İslam'da ailenin önemi anlatıldı


Artvin'in Hopa ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında 'Hz.Peygamber ve İnsan Onuru' konulu bir konferans düzenlendi. Hopa Müftülüğü tarafından organize edilen ve Su Gören Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa Mustafa Ağırman konuşmacı olarak katıldı. Mustafa Ağırman, 'İslam'da Aile' konulu konferans verdi.

Sundura Merkez Çamı İmamı İbrahim Yıldız'ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Hopa Müftüsü Selamı Aydın'ın açılış konuşması ile başlayan programda konuşan Mustafa Ağırman, 'İslam'da Aile' konulu konferans verdi. Ağırman, Hz. Peygamberin(sav) aileye verdiği önemi anlattı. Hz. İslam dininin kadına verdiği öneme değinen Ağırman, aile ortamında kadının oynadığı rolün oldukça önemli olduğunu belirtti. Armağan, "Peygamberimizin annesi Amine hatun ölüm anı geldiğini anlayınca Peygamberimizi sinesine basarak gördüğü rüyalarım gerçekleşirse sen gelecekte oldukça büyük bir insan olacaksın diyerek bir model ortaya koymuştur." dedi.

    Konferansa Hopa Kaymakamı Abdullah Akdaş Hopa Müftüsü Selamı Aydın, ilçe müftüleri, daire amirleri, din görevlileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER