ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ağustos 2013 Çarşamba 11:08

Hopa Devlet Hastanesi hizmette sınır tanımıyor


Artvin'de 50 yataklı Hopa Devlet Hastanesi, 17 uzman hekim kadrosuyla tam teşekküllü hastane durumuna geçti. Özürlü sağlık kurulu raporu vermeye başlayan hastanede, istatistiklere göre tomografi, yoğun bakım ve diğer cihazlar sayesinde 1 yılda yaklaşık 4 bin 800 poliklinik hasta sevki, 90 acil hasta sevkinin engellendiği belirtildi.

Hastane Başhekimi Dr. Hakan Çelik, Artvin Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ekrem Akbaş'ın da büyük desteğiyle hastaneye büyük yatırımlar yapıldığını; 4 yataklı 1. seviye yoğun bakım ünitesi, periferik anjio özelliği bulunan tomografi cihazı, kemik tarama cihazı, mamografi cihazı, skopi cihazı, EMG cihazı, bir adet evde bakım aracı temin edildiğini söyledi. Çelik, bu hizmetlerin büyük kısmının hayırsever iş adamları tarafından bağışlandığını belirtti.

Hopa Devlet Hastanesi Müdürü Ömer Aydoğdu da hastaneye otelcilik hizmetleri kapsamında tüm manüel yatakları 3 motorlu yenileriyle değiştirdiklerini, her odaya refaketçı koltuğu, televizyon, buzdolabı temin ettiklerini, hastaların yiyecek içecekleri dahil kullanılan her malzemenin yenilendiğini ifade etti. Aydoğdu, bunların yine hayırsever iş adamları ile görüşerek alındığını sözlerine ekledi. Yapılan istatistiklere göre; hastaneye kurulan tomografi, yoğun bakım ve diğer cihazlar sayesinde 1 yılda yaklaşık olarak 4 bin 800 poliklinik hasta sevki ve 90 acil hasta sevki engellendi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER