ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 11:16

Hollanda'da Türk anneler sertifikalarını aldı


Hollanda'nın Apeldoorn şehrinde bulunan De İJssel Eğitim Merkezi'nde Utrecht Üniversitesi ile beraber başlatılan Pittige Jaren (Zor Seneler) isminde annelere yönelik 14 hafta süren proje tamamlandı.

Utrecht Üniversitesinden Prof. Dr. Bram Orobio De Castro, Hollanda'da annelerin toplumda yerlerinin oldukça büyük olduğunu 14 haftalık kursu başarı ile tamamlayan anneleri tebrik etti. De Castro "Geçekten annelerin kendilerinin inisiyatif alarak çocukları ile daha iyi iletişim kurmaları amacı ile kursa isteyerek gitmeleri çok önemli. Biz Utrecht Üniversitesi olarak Apeldoorn'da başlayan bu projenin diğer şehirlere de yayılmasını istiyoruz." dedi.

Apeldoorn PvD Meclis Üyesi Harry Voss,Apeldoorn belediyesi olarak destek verdikleri annelere yönelik projenin tamamlanmasından dolayı memnun olduklarını söyledi.Voss "Hollanda'da diğer şehirlere örnek olacak bir projenin başarılı ile tamamlanması bizi oldukça memnun etti." şeklinde konuştu.

Annelik Projesine katılan Gülsüm Tekeli," Çocuklarıma ve kendime daha iyi zaman ayırma konusunda faydalı bir eğitim çalışması oldu. Tüm annelere tavsiye ederim." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER