ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2014 Pazartesi 14:36

Hollanda'da çevre olimpiyatları

Hollandada çevre olimpiyatları


Hollanda'da faaliyet gösteren Cosmicus Vakfı'nın başkent Amsterdam NEMO Bilim Müzesinde organize ettiği Ulusal Çevre Olimpiyatı'na (INESPO) 33 okuldan 200 öğrenci, toplam 73 proje ile katıldı.

Farklı okullardan öğrenciler jüri üyelerine kendilerini ispatlamak için geliştirdikleri çevreye duyarlı projelerini stantlarda tek tek anlattı.

Jüri Başkanı Prof Dr. Rik Leemans, aslında buraya katılan tüm okul ve öğrencilerin cesaretleri ile dereceye girdiklerini söyledi. Leemans "Haziran ayında Güney Hollanda Eyaleti'nde yapılacak Uluslararası Çevre Olimpiyatına (İNESPO) katılacak 73 proje arasında 10 projeyi seçmekte gerçekten zorlandık. Bu açıdan her proje birbirinden güzeldi. Bu projeler dünya genelinde katılacak öğrencilerin projeleri ile yarışacak. Hollanda'yı temsil etmeleri açısından son derece önemli buluyorum." dedi.

Hollanda INESPO Vakfı Koordinatörü İbrahim Elmaağaç, "Bu olimpiyat ile uluslararası çevre olimpiyatının bir nevi Hollanda elemelerini yapmış olduk. Haziran ayında Lahey'de Uluslararası Çevre Olimpiyatını gerçekleştireceğiz. Bu yıl ki tema bilim, çevre ve sürdürülebilirlik üzerine olacak." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER