ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 15:45

Hizan’da 2 kişiden haber alınamıyor


 Bitlis’in Hizan ilçesine yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan Döküktaş köyünde dün köyden 5 kilometre uzaklıkta bulunan ahırlarındaki hayvanlara bakmak üzere köyden ayrılan iki kişiden haber alınamıyor.

Dün gündüz saatlerinde Siirt’in Pervari ilçesi yakınlarında bulunan ahırlarında hayvanlarını kontrol etmek üzere köyden ayrılan Eşref Ayna(31) ve Rahim Ayna (23) dünden bu yana köye dönmedi. Amca oğlu oldukları öğrenilen iki kişinin yakınları, kayıp başvurusunda bulundu.

Hizan Kaymakamlığı Vekili Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, kayıp şahısların bulunması için çalışma başlatıldığını söyledi. Kayıp iki kişinin bulunması için Karayolları ve Özel İdare ekipleri tarafından şahısların kaybolduğu bölgede arama faaliyetinin yapılabilmesi için yol açma çalışması başlatıldığını kaydeden Kaymakam Erkan, "Yaptığımız araştırma neticesinde şahısların cep telefonlarından en son gece 00:00’da sıralarına kadar sinyal alındı. Vatandaşlarımızın kaybolduğu bölge de çığ tehlikesi olan bir bölge. bu yüzden elimizden geldiğince hızlı olmaya çalışıyoruz. İnşallah vatandaşlarımızı sağlam şekilde kurtarırız." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER