ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 16:25

Hırsızdan bıkan ev sahibi, oda ve balkonlara hırsızı uyarıcı yazı yazdı


 Evine giren hırsızlardan bıkan Manisalı Bilal Fidan, çareyi, evinin oda ve balkonlarına uyarıcı afiş asmakta buldu. Emekli Bilal Fidan, yaşadıkları iki hırsızlık vakası sonrası hazırladıkları afişleri evinin oda ve balkonlarına astı. Fidan’ın hazırladığı afişte, “Sayın hırsız efendi, bu evde altın, dolar yoktur, istersen beni götürebilirsin.’ Fidan’ın evinden ilk olarak 2 yıl önce hırsızlar tarafından 75 TL çalınmış. Hırsızlar, geçtiğimiz günlerde Fidan’ın yine evine girmiş ve bu sefer de bir şey bulamayınca 2 telefonu alıp gitmiş.

Artık hırsızlardan bıktıklarını dile getiren Fidan, “Ben emekli maaşımla geçiniyorum. Hanımım ev hanımı, onun da geliri yok. Gelecek hırsızın herhangi bir şey bulabileceğini tahmin etmiyorum, zaten sermayem servetim de yok. Gelecek kişi ona göre hareket etsin. Bir şey bulacağını ümit ederek gelmesin. Evime girerek bize rahatsızlık veriyorlar. Bundan sonra rahatsız edilmek istemiyorum.” dedi.

İki sene önce memlekete gittiklerinde evlerinin ilk kez soyulduğunu aktaran Fidan, “Oğlum işten eve geliyor ve eve hırsız girdiğini görüyor. Beni aradı ve eve hırsız girdiğini söyledi. Bir yerde 75 TL param vardı, onu alıp gitmişler. Biz ertesi gün eve geldiğimizde evin içi darmadağındı. Yataklar, elbiseler karmakarışık olmuştu. Demir doğrama taktırdım balkona ve yazdığım yazıları astım. Böylece biz evden gittiğimizde, evde bir şey olmadığı için hırsız fuzuli yere hiç uğraşmasın. Benim evimde dolar, mark ve altın bulunmuyor. Ben gariban bir kişiyim.” diye konuştu.

Eşi Melike Fidan da şunları söyledi: “Biz bu hırsızlardan bıktık, usandık artık. Evimizde rahat yatamıyoruz. Öldürecekler diye korkuyoruz. Komşularım gelemiyorlar. Çocuklarım ayrı yerde duruyorlar. Korkudan demir doğrama taktırdık. Artık bizim evimize girmesinler. Bu yüzden yazı yazıp balkona ve evin odalarına astık.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER