ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 15:29

"Herkese eşit davranın, hizmette kusur yapmayın"

"Herkese eşit davranın, hizmette kusur yapmayın"


 Eskişehir Sarar Anadolu İmam Hatip Lisesi 41. dönem mezunlarını verdi. Kep giyerek diplomalarını almanın sevincini yaşayan öğrencilere okul müdürü, “Aldığınız eğitimi öğretimi insanlara ayırt etmeden sunun. Herkese eşit davranın, hizmette kusur yapmayın.” nasihatinde bulundu.

Okul bahçesinde yapılan mezuniyet törenine Özel İdare Genel Sekreteri Yusuf Bal, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Kenan Tuğan, İl Müftüsü Niyazi Ersoy, işadamı Cemalettin Sarar, Memursen ve Eğitim Birsen Şube Başkanı İsmail Altınkaynak, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Taki Ersoy ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Ahmet Keskin, 'imam hatip liselerinin şanlı tarihimiz ile parlak geleceğimiz arasında bir köprü vazifesi gören güzide okullar olduğunu' söyledi. Bu yıl okullarından 238 öğrenci mezun olduğunu belirten Keskin, onlara nasihatlerde bulundu. Keskin, şöyle dedi: “Kıymetli öğrenciler sizler bu yuvada dört yıl boyunca hem İslami hem de fenni ilimlerle beslendiniz. Aldığınız bu eğitimi ve öğretimi, bu bilgileri asil milletimizin hizmetine sunun; mesleği, meşrebi, dünya görüşü, kılık kıyafeti ne olursa olsun herkese eşit davranıp hizmette kusur yapmayın.”

Yapılan konuşmaların akabinde mezun olan ve dereceye giren öğrencilere çeşitli firmalar tarafından hediyeler verildi. Dereceye giren öğrenciler okul yaş kütüğüne plaket çaktı. Semazen gösterileri ve Osman Vahit Hasdal ilahi grubunun söylediği ilahilerin ardından katılımcılara ayran ve pilav ikram edildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER