ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 22:51

'Herkes sorumluluğunun bilincinde olmalı'

Herkes sorumluluğunun bilincinde olmalı


Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök, bir ülkenin gelişimine katkı sağlamak için vergilerin düzenli olarak ödenmesi noktasında herkesin sorumluluğunun bilincinde olması gerektiğini söyledi.

Vergi Haftası çerçevesinde Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Hafta nedeniyle açıklama yapan Özkök, “Daha önce neredeyse beyan dönemi geçtikten sonra kutlanan Vergi Haftası, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın kuruluşundan sonra hem mükelleflerimizin beyanları sonrasında çıkabilecek sorunlarına yardımcı olmak hem de vergi bilincinin oluşumuna katkı sağlamak üzere beyan döneminden önce Şubat ayının son haftasında kutlanmaya başlanmıştır” dedi.

Özkök ve beraberindekiler daha sonra Kayseri Valisi Şerif Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek; Yılmaz’a hafta anısına çiçek ve plaket takdim ederek hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Vali Şerif Yılmaz’da vergi ödemenin bir vatandaşlık görevi olduğuna işaret ederek, “Toplumdaki vergi bilincinin oluşması için çocuklarımızdan başlamak üzere yaşlı vatandaşlarımıza kadar çalışmalar yapılıyor. Toplumun değişik katmanlarında insanlara vergi denince vatandaşlarımızın üzerinde ürperti oluşuyor. Ürpertinin oluşmaması için Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından çalışmaların gerçekleştirilmesi gerekir. Kayseri'de tahsilat anlamında vergi oranı Türkiye ortalamasının üzerinde. Bu oran her ilde yüksek olmalı. Bugün sağlanan gelirler ile ülkenin dört bir tarafında yatırımlar yapıyoruz. Diğer devletlerin yapamadığı yatırımları yapıyoruz" şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER