ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2014 Pazar 15:55

Herkes O’nu Okuyor sınavına 5 bin kişi girdi

Herkes Onu Okuyor sınavına 5 bin kişi girdi


Hz. Muhammed (sav)'i daha iyi tanımak ve tanıtmak amacıyla düzenlenen ‘Herkes O’nu Okuyor’ yarışmasında Manisa’dan 5 bin 195 kişi, belirlenen 3 kitaptan sınava girdi.

7’den 70’e herkesin katılabildiği yarışmada sınavlar 31 Mart tarihleri itibariyle başladı, bu pazar son buldu. Herkes O’nu Okuyor sınavlarına Manisa’dan 5 bin 195 kişi katıldı. Manisa’daki özel okullarda yapılan sınavlarda katılım sayısı fazla olunca bazı katılımcılar sınava Manisa Eğitim Gönüllüleri Derneği (MEGDER) binasında girdi.

MEGDER Başkanı Ülker Ercoş, MEGDER olarak Peygamber Yolu Derneği’nin projelendirmiş olduğu ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyasında ilk bin kişiye umre, bin kişiye tablet, bin kişiye de notebook hediyesi olduğunu, bunun yanında çeşitli küçük hediyelerin de verileceğini söyledi. İlk olarak Pakistan’da başlayan, ardından dünyaya yayılan kampanyanın Manisa’da da büyük ilgi gördüğünü belirten Ülker Ercoş, “Tam da Efendimiz'i okumaya, Efendimiz'i anlamaya ihtiyaç duyduğumuz bir zamandayız. Herkesin O’nu tanımaya ihtiyacı var. Bu anlamda kaybedeni olmayan bir yarışma olacak. Dernek olarak Manisa’da kampanyaya destek verip okuma saatleri düzenlemiştik. Gerek bizim çalışmalarımız, gerek diğer sivil toplum kuruluşlarının çabalarıyla 5 bin 195 kişiye ulaştık.” dedi. Yarışma sonuçlarının 19 Nisan’da açıklanacağını bildiren Ülker, Manisa’dan birisinin dereceye girmesinin kendilerini çok sevindireceğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER