ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
AJANSTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 18:08

'Her şey dahil' turist sayısını 4'e katladı

Her şey dahil turist sayısını 4e katladı


Antalya'nın Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Turizm Komisyonu Başkanı Fehmi İncidiş, Antalya'ya gelen turist sayısının 3 milyondan 12 milyona ulaşmasında 'her şey dahil' sisteminin etkili olduğunu savundu.

MATSO'nun eylül ayı toplantısında konuşan İncidiş, turizm faaliyetleri ve sorunlarıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Manavgat'ın birinci önceliğinin her zaman turizm olması gerektiğini belirten İncidiş, demircisinden inşaatçısına, marangozundan sebze ve meyve üreticisine kadar yüzünün gülmesinin turizme endeksli olduğunu kaydetti. Bölgeye her şey dahil sisteminin 1990 yıllardan sonra geldiğini hatırlatan İncidiş, yarım ve tam pansiyon dışındaki yeni sistemin aynı zamanda otel önlerinde ruhsatsız barlar ve kaçak içki servisçilerinin de son bulmasına vesile olduğunu söyledi.

Antalya'ya 12 milyon turistin gelmesinde 'her şey dahil' sisteminin etkili olduğunun altını çizen İncidiş, "Sistem sayesinde Avrupa ve Rusya'da tatile çıkma imkanı kısıtlı turist potansiyelini harekete geçirdik. Antalya'ya daha yakın zamana kadar gelen turist sayısı 3 milyon civarındaydı. Sistemle birlikte dört kat artışla 12 milyona ulaştık. Sistem aynı zamanda otel yanlarına kaçak yapılan barların da sona ermesinde öncü oldu. Sistem öncesi, yerel yönetimlerin tavizlerine bağlı otel önlerinde türeyen kaçak barlarda kirli yıkanmamış bardaklarla turistlere servis yapıldığına şahit olduk. Ne acı ama bunları turizmciler yaşadı." değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER